اشتغال پایدار در سایه اقتصاد دانش بنیان | اتاق خبر
کد خبر: 322518
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 16:05
رییس انجمن کسب و کار ایران تاکید برنامه ششم بر افزایش سهم فناوری اطلاعات و اقتصاد دانش بنیان را موجب تحقق رشد اقتصادی و ایجاد فرصتهای شغلی پایدار دانست.

اتاق خبر: هادی سیاری از محوریت اقتصاد دانش بنیان در برنامه ششم خبر داد و گفت: در اقتصاد دانش محور، دانایی موتور اصلی رشد و توسعه، تولید ثروت و ایجاد اشتغال به شمار می رود و می‌تواند زمینه تولید و بهره‌وری را به وجود آورد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی اصلاح نظام آموزشی و افزایش سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد ملی را دو رویکرد مهم برنامه ششم نام برد و توجه به آن را زمینه ساز رشد اقتصادی و فرصتهای شغلی پایدار دانست.

سیاری در ادامه از ثبت‌نام دوره‌های کاربردی مهارتی MBA و DBA مدرسه کسب و کار ماهان برای کارآفرینان، متخصصان و فعالان حوزه کسب و کار خبر داد.

وی گفت: دوره‌های مهارتی MBA و DBA از هشتم اسفند ماه آغاز شده و تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

رییس انجمن کسب و کار ایران هدف از طراحی این دوره‌ها را پاسخگویی به نیازهای اساسی کسب و کار فعالان اقتصادی و صنعتگران بخش خصوصی در دوران پسا تحریم و معرفی بنگاههای تولیدی و تجاری کشور به جهان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اشتغال دانش آموختگان به یکی از دغدغه‌های مهم جامعه تبدیل شده است از این رو درصدد هستیم تا با همکاری و حمایت بخش صنعت و دانشگاه، تقویت موسسات و آموزشگاههای مهارتی و تربیت افراد خلاق و کارآفرین، فارغ التحصیلانی ماهر،متخصص و توانمند را جذب بازار کار کنیم.

سیاری به تاثیر دوران پساتحریم در تربیت و آموزش نیروهای ماهر و کارآفرین اشاره و اظهار کرد: به طور حتم مهارت آموزی سرمایه‌های انسانی و نقش موثر مجموعه‌های خصوصی می‌تواند فرصتی بی‌نظیر در دوران پسا تحریم برای فعالان اقتصادی حوزه کسب و کار رقم بزند.

به اعتقاد رییس انجمن کسب و کار ایران، بهره‌مندی مدیران و کارآفرینان از آموزشهای مهارتی، حضور مقتدرانه و هوشمندانه آنها در عرصه فعالیتهای اقتصادی را تقویت کرده و رشد اقتصادی پایدار و خلق فرصتهای شغلی بسیار را به دنبال دارد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید