حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست | اتاق خبر
کد خبر: 323914
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 23:16
مدیر کل جهاد کشاورزی استان زنجان:
مدیر کل جهاد کشاورزی استان زنجان گفت:حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و طی دو سال اخیر شعار مشارکت مردم یک اصل تلقی می شود و تقویت شده است.

اتاق خبر- مدیر کل جهاد کشاورزی استان زنجان گفت:حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست و طی دو سال اخیر شعار مشارکت مردم یک اصل تلقی می شود و تقویت شده است.

حسین جعفری ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر رسانه ها همکاری خوبی را با سازمان جهاد کشاورزی دارند. 

مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه رسانه‌ها فرصت خوبی برای تقویت و ترویج حراست و حفاظت از منابع طبیعی هستند، گفت: افزایش بهره‌وری و عملکرد در واحد سطح از مهم‌ترین برنامه‌های جلوگیری از تصرف ها برای توسعه زمین‌های کشاورزی است.

جعفری یادآور شد: حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم  امکان‌پذیر نیست و طی دو سال اخیر شعار مشارکت مردم یک اصل تلقی می‌شود و تقویت‌شده است.

وی گفت: هفته منابع طبیعی به شناساندن ابعاد مختلف منابع خدادادی کمک می‌کند و فرصتی است تا از مشارکت مردم برای حفظ و حراست از این ثروت طبیعی استفاده کنیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ویژگی هفته منابع طبیعی بازنگری در اهداف و سیاست‌ها برای رفع ایرادها و تدوین برنامه‌ای دقیق است.

جعفری تصریح کرد: توجه به منابع طبیعی طی سال‌های اخیر نسبت به چندین سال گذشته با دقت و جدیت بیشتری در حال انجام است.

وی افزود: توسعه بی‌محابای زمین‌های کشاورزی یکی از عوامل تهدید منابع طبیعی محسوب می‌شود و اولین اولویت در حوزه جهاد کشاورزی توسعه پایدار و کیفی است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان یاد آور شد: این سازمان از توسعه کمی اراضی کشاورزی جلوگیری می‌کند.

جعفری افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر مشارکت مردم از اراضی ملی بیشتر شده و بیشتر در قبال محیط‌زیست احساس مسئولیت می‌کنند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید