اصلاح قانون کار حرکت اول مجلس دهم | اتاق خبر
کد خبر: 324009
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 14:41
نایب‌رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران، اصلاح قانون کار را اولین حرکت مجلس دهم دانست و بر لزوم توجه نمایندگان مجلس به مطالبات کارگران تاکید کرد.

اتاق خبر: "ابوالفضل فتح‌اللهی"  اظهار کرد: موضوع اصلاح قانون کار در برنامه‌های چهارم و پنجم مورد تاکید قرار گرفته و باید به شکل سه‌جانبه گرایی اصلاح شود اما متاسفانه تا این لحظه خروجی قابل قبولی در بحث اصلاح قانون کار دیده نشده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: در گام بعدی رویکرد مجلس دهم باید اصلاح قانون تامین اجتماعی باشد که ابتدا به شکل سه جانبه‌گرایی مطرح شود و نمایندگان منتخب کارگران این قانون را با جدیت پیگیری کنند.

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، توجه به مطالبات کارگران را از دیگر اولویت‌های مجلس دهم برشمرد و خاطرنشان کرد: بدون تردید رسیدگی به مطالبات کارگران مختص به قانون کار و قانون تامین اجتماعی نیست زیرا خیلی از قوانینی که در مجلس تصویب می‌شود مانند قانون حل موانع تولید، در بسیاری از موضوعات به تصویب رسیده است. بنابراین ضرورت دارد که روح حمایت از کار و تولید را در تمام قوانین و تصمیم‌گیری‌ها جاری کنیم.

وی یادآور شد: در مورد قوانینی که با حقوق کارگری ضدّیت دارد می‌توانیم به قوانین بین‌المللی و مقاوله‌نامه‌های سازمان بین‌المللی کار رجوع کنیم که در آن‌ها نیروی کار، حمایت از NGO‌ها و رفع تبعیض‌ها دیده شده است.

فتح‌اللهی در عین حال کارگران را قشر مظلوم و ضعیف جامعه دانست و تاکید کرد: برای حمایت از کارگران باید مولفه‌ها و شاخصه‌های مرتبط با کارگران را در قانون کار و قوانین جاری ببینند.

به گفته نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، نمایندگان مجلس در قبال آحاد جامعه و کارگران وظیفه‌ دارند. لذا اگر قوانین حمایتی خارج از قوانین کار و تامین اجتماعی برای آنها وجود ندارد، دست‌کم باید امکانات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و درمانی برایشان فراهم و تسهیل و قوانین زاید، غیر ضرور و دست و پاگیر حذف شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید