عضو کمیسیون کشاورزی: دلال‌ها قدرتمندتر از ناظران هستند | اتاق خبر
کد خبر: 324643
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 03:27
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم نظارت بر بازار شب عید، گفت: نه مصرف‌کنندگان بیشتر شده‌اند و نه تولیدات کمتر، آشفته‌بازار را یک‌ سری دلال به وجود می‌آورند که می‌خواهند شب عید پولدار شوند.

اتاق خبر: هدایت‌الله میرمرادزهی عنوان کرد: این مساله به نظارت و مدیریت قوی نیاز دارد. سازمان میادین و تره‌بار، تولیدکنندگان و ناظرانی مثل تعزیرات و سایر دستگاه‌ها باید مدیریت کنند که اجناس به صورت مستقیم و بدون واسطه به مصرف‌کننده برسد اما دلال‌ها و واسطه‌ها، بخشی از تولیدات را انبار و مردم را نگران می‌کنند که این جنس در بازار نیست.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ او تاکید کرد: اگر میادین تره‌بار و اتحادیه‌ها که کارشان این است که محصولات را مستقیما از تولیدکننده بخرند فعال شوند، ‌این نگرانی برطرف می‌شود.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: کنترل بازار، مستلزم برنامه‌ریزی صحیح و درست است وگرنه کمبود محصول نداریم. حتی گاهی تولیدکننده‌ها گله می‌کنند که محصولمان به فروش نمی‌رود. پس چطور است که ناگهان با کمبود مواجه می‌شویم؟

میرمرادزهی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود تاکید بر نظارت، این مساله از سوی برخی مسئولین نادیده گرفته می‌شود نیز گفت: تسلط و قدرت واسطه‌گر و دلال از کسانی که می‌خواهند نظارت کنند بیشتر است و گاها بعضی از آنها هم دستشان در کار است وگرنه لزومی ندارد که به این موضوع رسیدگی نشود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید