برقراری ارتباطات بین المللی سبب رونق نظام بانکی خواهد شد | اتاق خبر
کد خبر: 325809
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1394 - 15:36
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به شرایط به وجود آمده پس از برجام و ضرورت برقراری ارتباط با موسسات، بانک‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، گفت: بانک‌ها معاملات و ارتباطات بین‌المللی با سایر کشورها را به درستی مدیریت کنند.

اتاق خبر: محمدعلی سهمانی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نهمین جلسه شورای عالی حقوقی و آخرین جلسه این شورا در سال جاری،  با اشاره به شرایط به وجود آمده پس از برجام و ضرورت برقراری ارتباط با موسسات، بانک‌ها و سازمانهای بین المللی، اظهار داشت: در حال حاضر بانک‌ها باید بتوانند معاملات و ارتباطات بین‌المللی  با سایر کشورها را به درستی مدیریت کنند که  هسته حقوقی می‌تواند  در شناخت قوانین  و راهکارهای  بین المللی برای بانک  توسعه تعاون راهگشا باشد.
بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی افزود : با توجه به گستره فعالیت‌های بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک فرا بخشی که با تعاونی‌های مختلف در حوزه‌های اقتصادی مرتبط است وجود  این هسته حقوقی با حضور اساتید و متخصصان این رشته  فرصتی مغتنم برای بانک به شمار می‌آید.
سهمانی ارائه راهکار در زمینه مدیریت مطالبات معوق و جلوگیری از ایجاد آن و همچنین برنامه ریزی در جهت حرکت و رشد سریع بانک توسعه تعاون را از جمله  ضرورتهای قابل  پیگیری در این شورا  دانست.
در ادامه جلسه محمدجعفر ایرانی مدیرامور حقوقی بانک توسعه تعاون بابیان اهداف تشکیل شورای عالی حقوقی خاطرنشان کرد:  استفاده از ظرفیت‌های موجود، آگاهی از خطرات و برنامه ریزی و عکس العمل به موقع  با راهنمایی و مشورت اساتید متخصص سبب  تبدیل خسران و کمبودها به فرصت خواهد شد که در این خصوص  شورای عالی حقوقی با حضور اساتید برجسته حقوق بانک توسعه تعاون را  همراهی می‌کنند.
گفتنی است، در این جلسه، فورنول، وکیل بانک توسعه تعاون در فرانسه  نیز حضور داشت و مواردی را در خصوص  فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو در فرانسه با مدیرعامل مطرح کرد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید