ادامه سقوط قیمت‌ها در بازار گاز | اتاق خبر
کد خبر: 325885
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1394 - 21:21
پیشی گرفتن عرضه از تقاضا و استمرار مازاد عرضه منجر به سقوط بیشتر قیمت ها در بازار گاز شده به طوری که در آستانه بهار، بازار گاز طبیعی و ال.ان.جی حال و هوای بهاری ندارد.

اتاق خبر: هر چند قیمت نفت خام در معاملات منتهی به چهارم مارس ۲۰۱۶ میلادی با افزایش قابل توجه روبرو شد، اما در بازار گاز قیمت‌ها کماکان روندی نزولی به خود گرفته و هم اکنون قیمت گاز در سراشیبی سقوط آزاد قرار دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ از سوی دیگر در آستانه ورود به فصل بهار، پایین بودن تقاضا و استمرار عرضه مازاد در بازار منجر به کاهش بیشتر قیمت‌ها شده به طوری که این روزها بازار گاز طبیعی و ال. ان. جی حال و هوای بهاری ندارد.

بر این اساس در معاملات منتهی به چهارم مارس سال ۲۰۱۶ میلادی قیمت هر میلیون BTU گاز طبیعی در بازار شمال شرق آسیا با کاهش ۱۵ سنتی به ۴ دلار و ۳۵ سنت رسیده است.

همچنین در بازار جنوب غرب اروپا قیمت هر میلیون BTU گاز طبیعی با کاهش حدوداً ۵ سنتی حدود ۴ دلار و ۲۵ سنت در بازار داد و ستد شده است.

در بازار NBP انگلیس هم مشابه بازار اروپا و آسیا، قیمت گاز  با کاهشی حدود ۶ سنتی هر میلیون BTU  چهار دلار و ۲۲ سنت معامله و در بازار هنری هاب آمریکا با کاهش حدود ۲۴ سنتی هر میلیون BTU  یک دلار و ۶۰ سنت در بازار داد و ستد شده است.

از سوی دیگر در حالی قیمت هر میلیون BTU گاز در بازار شمال شرق آسیا هم‌اکنون ۴ دلار و ۹۵ سنت است که قیمت این حامل انرژی در مدت زمان مشابه سال گذشته هفت دلار و ۶۰ سنت بوده، همچنین قیمت گاز در بازار جنوب غرب اروپا از ۷ دلار و ۴۰ سنت در مدت زمان مشابه سال گذشته، به حدود ۴ دلار و ۲۵ سنت سقوط کرده است.

در بازار NBP انگلیس هم قیمت هر میلیون BTU گاز طبیعی از ۷ دلار و ۶۶ سنت در مدت زمان مشابه سال گذشته به حدود ۴ دلار و ۲۲ سنت کاهش یافته است و در بازار هنری هاب آمریکا، قیمت گاز از ۲ دلار و ۸۹ سنت سال گذشته به حدود یک دلار و ۶۰ سنت سقوط آزاد کرده است.

از سوی دیگر، پیش‌فروش محموله‌های گاز برای ماه مارس ۲۰۱۶ میلادی در بازار NBP انگلیس با کاهش بیشتری روبرو شده به طوری که قیمت هر میلیون BTU گاز طبیعی به حدود ۴ دلار رسیده است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید