مایکروسافت به مرحله تست افزونه‌های مرورگر اج نزدیک شده است | اتاق خبر
کد خبر: 326388
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 10:02
مرورگر اج عمر زیادی ندارد و هنوز به اندازه‌ای بالغ نشده تا بتواند افزونه‌های مختلف را در خود شاهد باشد؛ اما از قرار معلوم مایکروسافت اعلام کرده به مرحله آزمایش افزونه‌های این مرورگر جدید نزدیک شده است.

اتاق خبر - چند ماه پیش قرار بود توسعه‌دهندگان قابلیت آزمایش افزونه‌ها را در اج داشته باشند اما مایکروسافت در این امر تاخیر داشت. این‌گونه که پیداست اکنون زمان تست افزونه‌های مرورگر اج در ویندوز ۱۰ فرا رسیده است.

بلاگ‌ مایکروسافتی معتبر MSPowerUser متوجه راه‌اندازی قسمت افزونه‌ها در وب‌سایت رسمی مرورگر اج شده اما پس از مدتی کوتاه این قسمت از دسترس خارج گردید. ناگفته نماند که آذر ماه گذشته نیز چنین وب سایتی از جانب مایکروسافت راه‌اندازی شد اما در این قسمت جدید وب‌سایت افزونه‌های مایکروسافت شاهد لینک دانلود این افزونه‌ها نیز بودیم.

edge extentions
از قرار معلوم در حال حاضر مایکروسافت حداقل سه افزونه را برای تست قرار خواهد داد، افزونه مترجم مایکروسافت، افزونه Reddit و افزونه Mouse Gestures. این افزونه‌ها به صورت دستی در مرحله آزمایشی قادر به نصب هستند، ناگفته نماند که از آنجایی که افزونه‌های فوق از جانب مایکروسافت ساخته شده‌اند کاربران گوگل کروم نیز قادر به نصب آنها هستند.

گوگل کروم افزونه‌های بسیار زیاد و پرکاربردی دارد، مایکروسافت نیز این روزها سیاست متفاوتی را در پیش گرفته است و به همین منظور دست توسعه‌دهندگان را برای پورت‌ کردن افزونه‌های کروم به مرورگر اج باز گذاشته است، به این ترتیب می‌توان انتظار داشت افزونه‌های ساخته شده برای مرورگر اج نیز داخل کروم کار کنند.

در حال حاضر مایکروسافت سخنی در خصوص زمان در اختیار گذاشتن این افزونه‌ها برای کاربران مرورگر اج به صورت آزمایشی مشخص نکرده است، اما به راحتی می‌توان دریافت که این شرکت در حال آزمایش افزونه‌های ساخت خود است.

در نهایت افزونه‌هایی که سربلند از آزمایش‌های مایکروسافت بیرون می‌آیند به ویندوز اِستور راه‌ پیدا خواهند کرد و تمامی کاربران ویندوز ۱۰ از آنها برای مرورگر اج بهره‌مند خواهند شد، پیش‌بینی می‌شود این تکمیل این فرآیند تا اواخر سال آینده زمان ببرد.

theverge.com

نظرات
ADS
ADS
پربازدید