کلمه‌ی سامسونگ از کجا آمده؟ | اتاق خبر
کد خبر: 327574
تاریخ انتشار: 4 فروردین 1395 - 15:45
ریشه‌یابی نام شرکت‌ها؛
اکثر ما سامسونگ را با گوشی‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و لوازم خانگی‌اش می‌شناسیم. اما این شرکت مصداق همان کوه یخی است که فقط نوکش بیرون آمده.

«کلمه، به‌طور قطع، قوی‌ترین دارویی است که بشر استفاده می‌کند.» رادیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی مطرح انگلیسی در سال ۱۹۲۳ در کالج سلطنتی جراحان لندن، با تشبیه کلمات به دارو می‌گوید کلمات نه‌تنها قادرند شما را هیجان‌زده، فلج یا معتاد کنند، بلکه می‌توانند سلول به سلول مغز شما را به رنگ‌های مختلف دربیاورند! نام‌های تجاری حول محور کلمات شکل می‌گیرند. پیشانی شرکت‌ها برای تعامل با مخاطبانشان فقط یک کلمه است. کلماتی هرچند بیگانه که به زبان ما وارد می‌شوند و فضایی از ادبیات گفتاری و نوشتاری ما را اشغال می‌کنند.

اکثر ما سامسونگ را با گوشی‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و لوازم خانگی‌اش می‌شناسیم. اما این شرکت مصداق همان کوه یخی است که فقط نوکش بیرون آمده. سامسونگ در سال ۱۹۳۸ به عنوان یک شرکت بازرگانی در کره‌ی جنوبی تاسیس شد و در عرض سه دهه به سرعت در حوزه‌های هوافضا، نساجی، خدمات بیمه، مبادلات اوراق بهادار و خرده‌فروشی فعالیت داشته است.

تکامل برند سامسونگ

تکامل لوگوی سامسونگ

این شرکت در دهه‌ی ۶۰ میلادی وارد عرصه‌ی الکترونیک شد. حتی در دهه‌ی ۷۰ پایش به کشتی‌سازی هم باز شد. سامسونگ حالا بیش از ۸۰ شرکت تابعه دارد که «سامسونگ الکترونیکس» شناخته‌شده‌ترین و بزرگ‌ترین آن‌ها است. اما می‌رسیم به اصل داستان یعنی نام سامسونگ. در زبان کره‌ای به کاراکترهای زبان چینی، هانجا (Hanja) گفته می‌شود. به گفته‌ی بنیان‌گذار سامسونگ، معادل هانجای کلمه‌ی سامسونگ به صورت 三星 و به معنای «سه ستاره» است.

سامسونگ

سه ستاره در لوگوی دهه‌ی ۸۰ سامسونگ

مسوولان سامسونگ می‌گویند که این ستاره‌ها بیان‌گر سه صفتی است که این شرکت، سخت در پی آن است. این خصوصیات عبارت هستند از «بزرگ»، «بی‌شمار» و «قدرتمند».

منبع: دیجی کالا مگ

94110

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید