آب خوزستان به بندردیلم منتقل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 329413
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 12:07
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خبر داد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از انتقال آب رودخانه زهره به منظور آبیاری دشت لیراوی در بندر دیلم استان بوشهر خبر داد.

اتاق خبر- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از انتقال آب رودخانه زهره به منظور آبیاری دشت لیراوی در بندر دیلم استان بوشهر خبر داد.

کیخسرو چنگلوایی اظهار کرد: به طور حتم در صورت برداشت آب از رودخانه زهره، ۴۰ هزار هکتار از اراضی بخش های امیدیه، زیدون، و هندیجان کاملا خشک خواهد شد به همین دلیل این مسئله باید به صورت جدی پیگیری شود.

وی افزود: در این زمان تجهیز کارگاه این طرح نیز  انجام گرفته و هیچ گونه مخالفتی در راستای توقف کامل آن صورت نگرفته است.

چنگلوایی تصریح کرد: در زمان حضور وزیر نیرو در خوزستان خبر توقف فعالیت کارگاه این طرح اعلام شد اما بر اساس پیگیری های صورت گرفته این کارگاه مجددا فعالیت های خود را آغاز خواهد کرد. در صورتی که این اتفاق به وقوع بپیوندد خوزستان متحمل خسارات فراوانی خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان  با اشاره به آبگیری های صورت گرفته برای این طرح از بالادست شهر زیدون در بهبهان گفت: با اجرای این طرح، حجم بسیاری از زمین های کشاورزی خوزستان نابود خواهد شد و وزارت نیرو به عنوان متولی طرح باید پاسخگو باشد.

در سال گذشته طرحی با عنوان آبیاری دشت های لیراوی و حیات داوود در منطقه دیلم و گناوه تدوین و به مرحله اجرا گذاشته شد. بر اساس این طرح و به منظور آبیاری ۳۵ هزار هکتار از اراضی دشت لیراوی بندر دیلم آب مورد نیاز از رودخانه زهره به این منطقه انتقال داده می شود.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید