هیات اقتصادی ایتالیا دوباره در راه تهران؛ این بار برای نهایی کردن قراردادها | اتاق خبر
کد خبر: 331336
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 02:10
سفیر ایتالیا در تهران در دیدار با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از آمادگی چند شرکت بزرگ ایتالیایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی کشورمان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرآنلاین از سازمان توسعه تجارت، «مائورو كنچاتوری» در دیدار با ولی‌الله افخمی‌راد افزود:‌ 24 فروردین ماه هیاتی اقتصادی از این شركت‌ها راهی ایران خواهد شد تا قراردادهای نهایی را با طرف‌های ایرانی در پروژه‌های مختلف به امضا‌ برسانند.

وی گفت‌:‌ با این كار به دنیا یك پیام روشن می‌دهیم كه وارد مرحله اجرایی در همكاری‌های مشترك اقتصادی با ایران شده‌ایم.

سفیر ایتالیا در تهران افزود:‌ در همین رابطه، نمایندگان شركت‌های بیمه و بانك ایتالیا نیز در این سفر حضور خواهند داشت؛ افرادی كه این هیات ایتالیایی را همراهی می كنند به پروژه‌های كنونی در ایران اشراف كامل دارند.

وی در ادامه با یادآوری مذاكرات انجام شده در یك سال گذشته بین مسئولان عالی رتبه دو كشور درباره گسترش همكاری‌های اقتصادی گفت:‌ زمان اجرا فرا رسیده است و ما بی صبرانه منتظر شروع كار با طرف‌های ایرانی هستیم.

ولی‌الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حركت‌های رو به جلو فعالان اقتصادی دو كشور برای شروع اقدامات اجرایی، گفت:‌ سازمان توسعه تجارت به عنوان تسریع‌ كننده امر تجارت در ایران، از هیچ كمكی برای گسترش روابط اقتصادی با ایتالیا دریغ نخواهد كرد.

وی گفت:‌ زمان اجرا فرا رسیده است و ما نیز در دیدارهای مختلف بر این نكته تاكید داریم كه باید از معرفی شركت‌ها، توانمندی‌ها و در نهایت امضاء تفاهم‌نامه‌ها فاصله گرفت و وارد مرحله اجرا و عمل و به قراردادها شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت:‌ اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران نیز می‌تواند نقش خوبی برای تحقق این امر و برقراری ارتباط میان شركت‌های ایرانی و ایتالیایی در زمان حضور طرف مقابل در ایران برعهده بگیرد.

وی گفت:‌ دولت ایران خواهان فعالیت بیش از پیش بخش خصوصی در ساخت و آبادانی كشور است و از این رو سازمان توسعه تجارت از شركت‌های ایرانی كه در این مسیر قدم می‌گذارند، حمایت‌های لازم را خواهد كرد.

به گزارش ایرنا، حجم مبادلات تجاری ایران با ایتالیا در سال‌های 2010 تا 2014 به‌ ترتیب 2169، 1979، 1383، 1053، 1484میلیون دلار بوده است و دو كشور درصددند با اجرایی شدن برجام، حجم مبادلات تجاری خود را سالیانه به بیش از 6 میلیارد دلار افزایش دهند.

به همین منظور «تئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا به همراه یك هیات بزرگ اقتصادی - تجاری 24 فرودین به تهران سفر رسمی كند. این سفر در پاسخ به دیدار رسمی رئیس جمهوری كشورمان در بهمن ماه سال گذشته از ایتالیاست.

رنتزی علاوه بر دیدار و مذاكره با رئیس جمهوری كشورمان، در همایش بزرگ اقتصادی كه با حضور رئیسان شركت ها، تجار و بازرگانان دو كشور برگزار خواهد شد سخنرانی می كند.

همچنین دراین سفر قرار است چند سند همكاری در زمینه همكاری های اقتصادی و تجاری بین بخش های دولتی و خصوصی در حضور مقام های دو كشور به امضا برسد.

بهمن ماه پارسال، یك هیات 310 نفره ایتالیایی مشتمل بر 197 شركت فعال در زمینه های كشاورزی، حمل ونقل، نفت و گاز و زیرساخت، به تهران سفر كرد.

20 بهمن ماه پارسال در همایش فعالان تجاری دو كشور در تهران، چهار تفاهمنامه همكاری در حوزه های راه آهن، خدمات پس از فروش، نفت و گاز و برگزاری نمایشگاه امضا كردند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید