ایجاد بیش از ۲۸ هزار شغل توسط بنیاد برکت در مناطق محروم | اتاق خبر
کد خبر: 332690
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 16:21
بنیاد برکت در سال ۹۴ با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۴۲۹۰ میلیارد ریال و مشارکت در ۵۰ طرح اقتصادی به منظور توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و کارآفرینی، موفق شد ۲۸ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کند.

اتاق خبر: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد: یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در حوزه‌ی رفع محرومیت است که طی سال‌های گذشته از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌ (ره) پی گرفته شده، توانمندسازی اقتصادی ساکنین مناطق محروم و ایجاد اشتغال در این مناطق بوده است.

به گفته‌ی کارشناسان به دلیل صرفه‌ی نسبتاً پایین اقتصادی ایجاد اشتغال در این مناطق که بازگشت سرمایه، گاه سال‌ها طول می‌کشد، بخش خصوصی علاقه‌ی چندانی به سرمایه‌گذاری در این مناطق ندارد. از سوی دیگر، به دلیل آن‌که مشکل بیکاری از دیرباز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌های ساکنان این مناطق بوده، بنیاد برکت تلاش کرده است تا با ایجاد انگیزه برای کارآفرینان و بخش خصوصی و مشارکت‌های اقتصادی با آن‌ها در مناطق محروم به توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی در این مناطق بپردازد.

بر اساس این گزارش، بنیاد برکت تا پایان سال گذشته با اجرای ۲۵۰ طرح اقتصادی با هدف توانمندسازی در ۳۱ استان كشور، با حجم كل سرمايه‌گذاري‌ بالغ بر ۴۲۷۶۰ ميليارد ریال و ايجاد فرصت شغلي پايدار براي بیش از ۱۵۹ هزار نفر که حدود ۳۲ هزار نفر آن اشتغال مستقیم بوده، گام بسیار بزرگی برای رفع محرومیت در این مناطق برداشته است.  از این تعداد، در سال ۹۴ رقم ۱۴۲۹۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت در ۵۰ طرح سرمایه‌گذاری شده است. به این ترتیب، بنیاد برکت با وجود رکود اقتصادی در کشور در سال گذشته برای ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید