تحمیل خسارت ۹۸ میلیارد ریالی به کشاورزان و دامداران خراسان‌رضوی | اتاق خبر
کد خبر: 334600
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 16:21
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌‌رضوی گفت: بر اثر بارش‌های اخیر باران و تگرگ در خراسان‌رضوی خسارتی ۹۸ میلیارد ریالی به کشاورزان و دامداران استان تحمیل شد.

اتاق خبر - مجتبی مزروعی اظهار داشت: بر اثر بارش‌های اخیر باران و تگرگ در خراسان‌رضوی خسارتی 98 میلیارد ریالی به کشاورزان و دامداران استان تحمیل شد. از مجموع 28 شهرستان خراسان رضوی 16 شهرستان استان دچار خسارت موثر نشدند و این مبلغ مربوط به 11 شهرستان خراسان رضوی بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی ادامه داد: خسارات وارد شده در حوزه‌های دامی، زراعی و باغی استان بوده و احتمال تحمیل بالاترین خسارت در شهرستان سرخس وجود دارد، اما به دلیل مسدود بودن راه‌ها هنوز امکان برآورد خسارت میسر نشده و در این رابطه چهار تیم کارشناسی مشغول بررسی‌های لازم هستند.

مزروعی درباره پیگیری این موضوع و پرداخت خسارت به کشاورزان و دامداران، تصریح کرد: این موضوع به ستاد مدیریت بحران خراسان رضوی گزارش شده و تمامی خسارت‌ها در صورتی که کشاورز خسارت‌دیده بیمه باشد از طریق صندوق بیمه پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد: در این رابطه جلساتی با مسئولان این ستاد برگزار شده تا به دو شکل تأمین نقدینگی توسط بانک‌ها برای امور تولیدی و تأمین اعتبار برای امور تأسیساتی و زیربنایی محقق شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌‌رضوی خطاب به کشاورزان و دامداران فاقد بیمه، خاطرنشان کرد: در رابطه با کشاورزان و دامدارانی که فاقد بیمه هستند تصمیم‌گیری‌هایی صورت پذیرفته و از طریق مدیریت بحران استان این موضوع پیگیری می‌شود و در صورت اختصاص اعتبارات لازم این خسارت‌ها پرداخت می‌شود، هرچند که به تمامی کشاورزان و دامداران توصیه می‌کنیم در گام نخست خود محصولاتشان را بیمه کنند تا در چنین مواقعی با مشکل عدم پرداخت خسارات مواجه نشوند.

مزروعی گفت: کشاورزان و دامداران خسارت دیده در نخستین فرصت به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یا مراکز خدمات کشاورزی روستاها مراجعه کرده و خسارات وارد آمده را گزارش کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی لازم صورت پذیرد.

تسنیم

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید