اعلام گزارش دستگاه‌ها در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز طی 2 هفته آتی | اتاق خبر
کد خبر: 334787
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 00:19
استاندار تهران گفت: قرار است دستگاه‌های ذیربط تا دو هفته آینده نتایج بررسی‌های خود را در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز اعلام کنند.

اتاق خبر:حسین هاشمی در حاشیه شورای برنامه‌ریزی استان تهران که امروز (دوشنبه) در استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: در دو سال و نیم اخیر در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران اقدامات خوبی صورت گرفت و استان تهران در این زمینه رتبه ممتازی گرفته است. در جلسه امروز نماینده شورای عالی شهرسازی گزارشی در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز ارائه داد و قرار شد طرح ساماندهی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه‌ای از استان تهران به صورت پایلوت انجام شود.

 وی اضافه کرد: بر اساس تصمیم اتخاذ شده مقرر شد تمام دستگاه‌ها همکاری‌های خوبی در این زمینه داشته باشند تا به الگوی خوبی در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و ساماندهی آنها دست یابیم به گونه‌ای که بتوان نه تنها آن را در استان بلکه حتی در کشور اجرا کرد.

استاندار تهران با اشاره به ارائه گزارشی در زمینه برنامه توسعه استان، گفت: برنامه پنج ساله ششم، سیاست‌ها و آمایش سرزمینی در جلسه امروز مطرح شد و در این زمینه دستگا‌ه‌ها موظف شدند تا خردادماه بحث‌های کلان را به سرانجام برسانند تا استان تهران با برنامه هدفمند و عملیاتی در زمینه برنامه ششم توسعه گام بردارد.

هاشمی درباره قتل ستایش دختر افغان، اظهار کرد: از شنیدن این خبر بسیار متاثر شدم و تن من لرزید چرا که بسیار حادثه تلخی بود. پس از وقوع این حادثه به دستگاه‌های امنیتی و انتظامی جهت پیگیری موضوع دستور دادیم. علاوه بر آن با خانواده جان باخته نیز همکاران من دیدار کردند و آنها را دلداری دادند.

وی اضافه کرد: اکنون قاتل ستایش دستگیر شده است و اقدامات مقدماتی از سوی قوه قضاییه انجام شده است. امیدواریم پرونده مسیر خود را طی کند و قوه قضاییه در این زمینه تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند و امید داریم دیگر شاهد وقوع این دست حوادث نباشیم.

به گزارش ایسنا، استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات، اظهار کرد: این مرحله در سه حوزه انتخابیه استان تهران برگزار می‌شود بنابراین تذکراتی را به دستگاه‌های استانی دادم. اول آنکه همانند وزارت کشور بی‌طرفی کامل داشته باشند و به مدیران تذکر دادم از انجام حرکتی که موجب شود شائبه حمایت از کاندیدای خاصی را به وجود آورد اجتناب کنند.

هاشمی اضافه کرد: صیانت از آرای مردم بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری یک اصل است که این موضوع را نیز به فرمانداران متذکر شدم، حتی خارج از جلسه نیز به دستگاه‌ها زنگ زدم و این مورد را تذکر دادم چرا که همان‌گونه که دوره اول انتخابات از نظر نحوه برگزاری و امنیت حاکم بر آن عالی بود چنین شرایطی باید در دور دوم نیز حاکم باشد و این فرآیند خوب تکمیل شود و در این زمینه یک سابقه خوب از استان تهران بر جا بماند.

به گزارش ایسنا، نعمت‌الله ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز در جمع خبرنگاران، گفت: در قالب یک برنامه میان مدت پنج ساله وظایف هر کدام از دستگاه‌ها، سیاست‌ها و راهبردها باید مشخص و کل استان تهران را شامل شود. در جلسه امروز در این زمینه گزارش‌هایی ارائه کردیم.

 وی اضافه کرد: در شهر تهران دستگاه‌هایی مانند شهرداری برای خود طرح تفصیلی و جامع تعریف کردند. امروز مقرر شد به جمع‌بندی‌هایی در زمینه مدیریت شهر تهران و شهرستان‌های اطراف آن دست یابیم. متولی این امر در استان تهران نیز باید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باشد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید