قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود 10 درصد كم شد | اتاق خبر
کد خبر: 334814
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 02:15
یك تشكل تخصصی:
انجمن صنفی كارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی كشور در اطلاعیه ای اعلام كرد این انجمن قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند را نسبت به پارسال به ترتیب 10 و 9 درصد كاهش داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه قیمت لاشه گوساله درجه یك كشتار تهران از قرار هر كیلوگرم 184 هزار و 100 ریال تعیین شده است كه پس از استخوان گیری، قطعه بندی، پاك سازی و بسته بندی درصد تعیین شده هر محصول به آن اضافه و در مركزهای عرضه معتبر، توزیع می شود.
بر پایه این اطلاعیه، قیمت لاشه گوسفند درجه یك بره از قرار هر كیلوگرم 260 هزار و 400 ریال نرخگذاری شده است كه درصد تعیین شده بابت استخوان گیری، پاك سازی و بسته بندی هر محصول طبق پروانه سازمان دامپزشكی كشور، به آن اضافه می شود.
محصولات پروتئینی از دام زنده تا مرحله عرضه زیر نظر سازمان دامپزشكی كشور قرار دارد.
بانك مركزی جمهوری اسلامی بیست و هشتم اسفندماه گذشته در گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی مواد خوراكی در تهران اعلام كرد در هفته منتهی به بیست و یكم اسفندماه نسبت به هفته پیش از آن، بهای گوشت گوسفند 0.1 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 0.5 درصد افزایش یافت.
اكنون بیش از 90 درصد گوشت مورد نیاز كشور در داخل تامین می شود و كمتر از 10 درصد وارداتی است.
چندی پیش مدیركل مركز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی كشور اعلام كرد: تولید سالیانه گوشت قرمز در كشور 800 هزار تن است و سرانه تولید آن 10كیلوگرم برآورد می شود.
بررسی ها حاكی است 46 درصد تولید گوشت قرمز كشور از محل دام سبك و بقیه از محل دام سنگین بویژه گاو تهیه می شود.
دام سبك در تامین گوشت قرمز نقش اصلی را دارد و 90 هزار تن از مجموع تولید گوشت كشور از گله های بز است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید