رفع مشكلات اقتصادي مستلزم ايجاد گفتمان صحيح در جامعه است | اتاق خبر
کد خبر: 335922
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 13:42
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر جامعه اي گفتمان صحيحي داشته باشد، مشكلات اقتصادي را نيز مي توان در آن برطرف كرد.

اتاق خبر - حجت الاسلام كريم خانمحمدي افزود: اگر بر حسب اولويت آني، مشكلات كشور را دسته بندي كنيم، بايد گفت، هم اكنون نياز آني جامعه رفع مسائل اقتصادي است.
وي يادآورشد: اما اولويت عميق تر جامعه در بلند مدت مسائل فرهنگي است، چون مشكلات اقتصادي نيز ريشه در مسائل فرهنگي دارد.
حجت الاسلام خانمحمدي اظهار كرد: در حوزه اقتصاد، مشكل ملموس كشور اشتغال است، در حالي كه نزديك هشت ميليون جوان بيكار در كشور وجود دارد، بايد اولويت را بر رفع اين مساله گذاشت.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: مشكل اشتغال با سرمايه گذاري حل مي شود و بايد متوجه بود كه صنعت و كشاورزي به تنهايي نمي توانند پاسخ گوي اشتغال جوانان باشند.
وي خاطرنشان كرد: در كشورهاي پيشرفته امروزه اغلب جوانان، در عرصه خدمات و تا حدودي صنايع مدرن همچون صنايع الكترونيك و كامپيوتر مشغول به كار هستند.
حجت الاسلام خانمحمدي بر لزوم تبديل كردن زنجان به قطب آي تي و الكترونيك كشور تاكيد كرد و ادامه داد: زنجان ظرفيت تبديل شدن به اين قطب را با توجه به نزديكي به پايتخت، استعداد خوب نهفته در آن و زير ساخت هاي موجود، دارد.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواستار جذب سرمايه گذار به اين استان شد و گفت: بسياري از واحدهاي صنعتي زنجان با ظرفيت كامل كار نمي كنند و به حتم قبل از جذب سرمايه گذار براي ورود صنايع جديد، بايد ظرفيت كامل واحدهاي صنعتي موجود را به كار گرفت.
وي تاكيد كرد: پس از فعال سازي تمام ظرفيت صنايع موجود، اولويت با جذب سرمايه گذار براي توسعه اين استان است.
حجت الاسلام خانمحمدي تصريح كرد: در صورتي كه استاني خواهان توسعه باشد، بايد از سرمايه هاي خارج از آن منطقه بهره بگيرد.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: سرمايه هاي درون يك استان، كفاف توسعه را نمي دهد كه اگر مي داد اين همه مشكلات در آن منطقه وجود نداشت.
وي ابراز كرد: جذب سرمايه گذاران زنجاني خارج از استان از ديگر اولويت هاي ما خواهد بود و اين موضوع با گفت و گو و مذاكره محقق مي شود.
حجت الاسلام خانمحمدي اضافه كرد: نمايندگان از يك سو بايد براي مذاكره با سرمايه داران زنجاني خارج از استان مذاكره كنند و همت گفتمان سازي در درون آن منطقه به منظور احترام به سرمايه گذار را داشته باشند.
وي افزود: بر اساس گزارش هاي رسيده در زنجان از سرمايه گذاران استقبال خوبي نمي شود و چون فرآيند جذب سرمايه گذار طولاني است، سرمايه گذاران به ديگر استان ها مي روند.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواستار حمايت از صنايع دستي در عرصه اقتصادي شد و استفاده از ابزار هنر در توليد صنايع دستي را زمينه ساز جذب جوانان تحصيل كرده به اين حوزه برشمرد.
وي با بيان اينكه در زنجان زير ساخت هاي لازم بر توسعه صنايع دستي با استفاده از ابزار هنر وجود دارد، يادآورشد: ما بايد به صنايع دستي رويكرد فرهنگي و هنري داشته باشيم چرا كه هنر جوهر انسان هاست.
حجت الاسلام خانمحمدي به قرار گرفتن زنجان در چهار راه مواصلاتي و مسير جاده ابريشم اشاره و اظهار كرد: بايد از اين فرصت براي نمايش صنايع و ظرفيت هاي موجود در اين استان بهره گرفت.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواستار استفاده از ظرفيت گردشگري طبيعي شهرستان طارم شد و توسعه روستاهاي گردشگري و تبليغ و معرفي اين مناطق را فرصتي براي بهره برداري از اين فرصت برشمرد.
وي با توصيه به جوانان براي بهره برداري از فضاي مجازي به منظور ارائه طرح به مسئولان، تاكيد كرد: جوانان فكر نكنند كه مسئولان عقل كل هستند و آنان را راهنمايي كنند و از آنان مطالبه گر باشند.
حجت الاسلام خانمحمدي شعار و برند تبليغاتي خود را گفتمان سازي برشمرد و گفتمان سازي را زمينه رفع مشكلات موجود در جامعه خواند.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه تخصص گرايي براي من اصل هست، گفت: در عرصه اقتصاد ما نبايد قطبي حركت كنيم، اسلام مكتب اقتصادي دارد، اما علم اقتصاد قواعد خاص خود را دارد، در علم اقتصاد بايد زانوي ادب براي اقتصاد دانان زد تا آنان طرح بدهند و مسئولان پيگيري كنند.
وي به رويكرد خود در عرصه سياست اشاره و خاطر نشان كرد: در زمينه سياسي، نخست آنكه ما بايد به آزادي بيان توام با اخلاق اسلامي احترام بگذاريم.
حجت الاسلام خانمحمدي ادامه داد: اگر اخلاق اسلامي را در حوزه سياست رعايت كنيم بسياري از مشكلات حل مي شود.
نامزد دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: در انتخابات و تبليغات انتخاباتي من كسي را تخريب نخواهم كرد، با اخلاق اسلامي و با منطق حرف خود را خواهم زد، نبايد ديگران را تخريب كنيم، بگذاريم كه با رويكرد اسلامي گفت و گو انجام شود.
وي خواستار تن دادن همه به قانون شد و تاكيد كرد: همه بايد قانون گرا باشيم و به قانون احترام بگذاريم و اگر به قانون احترام بگذاريم در جامعه تنش و هرج و مرج ايجاد نمي شود، ما بايد سعي كنيم در جامعه آرامش ايجاد شود.
دور نخست انتخابات در سراسر كشور و زنجان هفتم اسفند سال گذشته برگزار و در نتيجه آن تنها سيد مرتضي خاتمي از حوزه انتخابيه ماهنشان و ايجرود انتخاب شد.
در نتيجه همين انتخابات از حوزه انتخابيه زنجان و طارم ' سيد افضل موسوي، فريدون احمدي، كريم خانمحمدي و علي وقفچي'، از حوزه انتخابيه ابهر، خرمدره و سلطانيه 'محمدرضا خانمحمدي و احمد عزيزي و از حوزه انتخابيه خدابنده ' احمد بيگدلي و سيد البرز حسيني' به دور دوم انتخابات راه يافتند.
مجلس شوراي اسلامي داراي 290 كرسي است كه از اين تعداد پنج كرسي مربوط به نمايندگان استان زنجان است.
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 10 ارديبهشت سال 95 در 56 حوزه انتخابيه در 21 استان كشور برگزار مي شود تا تكليف 69 كرسي باقي مانده تعيين شود كه از اين تعداد چهار كرسي مربوط به استان زنجان است.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید