Performancing Metrics

توقف تولید خودروهای قدیمی از سال جاری | اتاق خبر
کد خبر: 336259
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 10:15
عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو در گفت و گو با اتاق خبر خواستار شد
صنعت خودروسازی ایران باید تولید این خودرو ها را به تدریج متوقف کند زیرا دلیل پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی به قدیمی بودن فناوری به رفته در آنها بازمی گردد.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو  علت کیفیت پایین خودروهای تولیدی کشور را قدیمی بودن فناوری به کار رفته در خودروها دانست.

محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو در گفت و گو با اتاق خبر کیفیت قطعات خودروی تولید شده در کشور اعلام مورد تائید قرار داد و گفت: قطعات ساخته شده توسط قطعه سازان دقیقا مشابه سفارش خودروساز می باشد.

نجفی منش  با بیان این که مشخصات فنی قطعات خودرو توسط خودروسازان به قطعه سازان داده می شود، ادامه داد: در این شرایط افرادی که قطعات را تحویل می گیرند باید آنها را از نظر کیفیت بررسی کنند تا در صورت وجود اشکال، آن را عودت دهند.

 عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو با تشریح مراحل تولید خودرو، توضیح داد: در روند تولید یک محصول، پایان یک مرحله به منزله شروع مرحله بعدی می باشد. در چنین شرایطی هر فردی که مسئولیت هر بخش را برعهده دارد باید بر مراحل ورود، آماده سازی و خروج محصول تولیدی نظارت کافی داشته باشد. به همین دلیل مشکل کیفیت پایین قطعات به افراد تحویل گیرنده قطعات بازمی گردد که بر محصول تحویل داده شده نظارت کافی نداشته اند.

وی با تاکید بر فرایند نظارت، این مرحله را در بخش ورود مواد اولیه نیز حائز اهمیت دانست و گفت: در این شرایط تولیدکننده باید از کیفیت کار نهایی و مواد خام مطمئن باشد.

نجفی منش در ادامه با انتقاد از تولید خودروهای قدیمی در کشور، در مورد راه پیشرفت صنایع خودرو سازی گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که در ایران، خودروهایی با فناوری های قدیمی و حتی متعلق به بیش از 10 سال پیش همچنان ساخته می شود. به عقیده من باید صنعت خودروسازی ایران تولید این خودرو ها به تدریج متوقف کند زیرا دلیل عمده کیفیت پایین خودروهای داخلی به قدیمی بودن فناوری به رفته در آنها بازمی گردد.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو با ذکر مثالی از تولید پیکان در کشور افزود: موردی که در این زمینه می توان به آن توجه کرد تولید خودروی پیکان در ایران است. این خودرو که با تکنولوژی 40 سال پیش ساخته شده بود، باعث بروز نارضایتی خریداران و بروز بدبینی در میان مشتریان صنعت خودروسازی ایران شده بود.

وی افزود: در چنین شرایطی تولید هر خودرو در کشور نباید بیش از 10 سال ادامه داشته باشد و حتی با وجود داشتن مشتری و بازار خرید باید ساخت خودروهایی با فناوری بیش از ده سال قبل متوقف شوند.

نجفی منش با ذکر مثالی در مورد تولید خودروی تندر90 در کشور، اعلام کرد: تولید این خودرو در کشور در کنار تولید خودروهایی با فناوری جدید تر باعث شده که مردم رضایت نسبی در مورد این خودروهای تولید داخل داشته باشند.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو با تاکید مجدد بر سالم بودن قطعه های تولید شده در داخل گفت: در این شرایط در صورت استفاده از قطعات معیوب از سوی خودروساز این سوال پیش می آید که در صورت بروز مشکل در قطعات تحویلی چرا از عودت آن خودداری کرده و آن را در خودروی تولیدی استفاده کرده اند؟

وی با تاکید بر اهمیت نظارت در روند ساخت خودرو، گفت: باید برای رضایت بیشتر مردم و بهبود کیفیت به طور مستمر تلاش کرد. با این تفاسیر باید تمامی افراد برای نیل به این هدف تلاش کنند تا بتوان صنعت خودروسازی کشور را به جایگاهی شایسته آن شده اند.

94105ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید