حفر چاه غیرمجاز مانند کندن قبر برای فرزندانمان است | اتاق خبر
کد خبر: 336879
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 04:30
مشاور فرهنگی اجتماعی وزیر نیرو با بیان اینکه حفر هر چاه غیرمجاز همانند کندن قبری برای فرزندانمان است، گفت: باید در چاه‌های مجاز هم تجدیدنظر صورت گیرد.

اتاق خبر: ناصر شفق، دوشنبه 6 اردیبهشت در آئین افتتاحیه طرح دانش آموزی نجات آب(داناب) در همدان، با بیان اینکه آب اصل زندگی است و بدون آب بشریت وجود ندارد، اظهارکرد: بسیاری از استان‌ها به دنبال صنعتی شدن هستند و با آوردن صنعت منابع آبی خود را خشک می‌کنند.

وی با بیان اینکه حفر هر چاه غیرمجاز همانند این است که قبری برای فرزند خود می‌کنیم، تصریح کرد: به نظر می‌رسد حتی در چاه‌های مجاز هم باید تجدیدنظر کنیم.

وی با بیان اینکه باید همه با هم کشور را بسازیم، عنوان کرد: تمام حیات کشور ایران به دانش‌آموزان بستگی دارد چرا که آینده‌سازان ممکلت بوده بنابراین با فرهنگ‌سازی به ما بزرگترها بیاموزید چطور زندگی کنیم به طوریکه به جای اینکه ما بگوییم شما چطور آب را مصرف کنید شما بگویید که چطور آب را نگهداریم.

وی با تاکید بر اینکه ما بی‌رحمانه آب را برای منافع آنی خود و مسائل غیرکارشناسانه مورد تاخت و تاز قرار دادیم، به انتقاد برخی در خصوص سدسازی در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه نگاه افراطی و تفریطی نسبت به مقوله سدسازی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه همانطور که در زمانی غیر از جنگ هم باید ارتش‌ها آمادگی لازم برای دفاع از کیان کشورها را داشته باشند، عنوان کرد: بنابراین باید سدسازی بتوانیم مدیریت و تنظیم مصرف آب را شرایط خشکسالی و جلوگیری از وقوع سیلاب‌ها را داشته باشیم چرا که به مرور زمان با دست‌اندازی انسان‌ها در حریم رودخانه‌ها خشکسالی و سیل را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: اگر قانون و نظم درست به‌کار گرفته شود به ویژه اگر کودکان ما منظم باشند علاوه بر کسب موفقیت و رعایت مصرف بهینه، روزی به ستاره‌های بسیار بزرگی در دنیا در عرصه‌های مختلف تبدیل خواهند شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید