بهره برداری از خط لوله گازی سیری به عسلویه آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 338071
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 12:58
خط لوله گاز سیری به عسلویه با حجم انتقال روزانه 100 میلیون فوت مكعب از منابع گازی تولیدی درآبهای خلیج فارس برای انجام مراحل فراورش در پالایشگاه فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی پس از اجرای عملیات راه اندازی بهره برداری شد.

اتاق خبر: روابط عمومی شركت نفت وگاز پارس روز شنبه به نقل ازعبدالرسول رزاقی اعلام كرد: این خط لوله به طول 288 كیلومتر، طولانی ترین خط لوله ارسال گاز ترش از بخش فراساحل به تاسیسات خشكی پارس جنوبی است.
وی اضافه كرد: هم اكنون این میزان گاز پس از ارسال، با ورود به بخش خشكی و انتقال به این فازها، فرآورش و به شبكه سراسری گاز كشور تزریق می شود.
جانشین مدیرعامل و مدیر عملیات و تولید شركت نفت و گاز پارس با اشاره به افزایش تدریجی تولید گاز این خط لوله تا 550 میلیون فوت مكعب در روز گفت: وظیفه نگهداری خط لوله 32 اینچ بخش خشكی حدفاصل حوزه فراساحل تا تاسیسات پالایشگاهی فازهای 6تا8 به شركت نفت و گاز پارس واگذار شده است.
قرارداد پروژه انتقال گاز از جزیره سیری به عسلویه و احداث خط لوله اتصال به تاسیسات موجود در عسلویه و سیری براساس مصوبه هیات مدیره شركت ملی نفت ایران درباره ضرورت اتصال شبكه خطوط لوله دریا به خشكی از میدان سلمان، شهریورماه 1378 امضا شد.

منبع:ایلنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید