۱۳ اتحادیه کارگری در استان زنجان غیر فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 338985
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 20:15
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان:
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از وجود ۳۲ اتحادیه کارگری در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۹ اتحادیه فعال و ۱۳ اتحادیه غیرفعال است.

اتاق خبر-  مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از وجود ۳۲ اتحادیه کارگری در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۹ اتحادیه فعال و ۱۳ اتحادیه غیرفعال است.

احمد غریوی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، از فعالیت ۳۲ اتحادیه کارگری در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۹ اتحادیه فعال و ۱۳ اتحادیه غیرفعال است.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش تعاون درزمینه رفع مشکل بیکاری در استان اشاره کرد و یاد آور شد: در برنامه پنجم توسعه سهم ۲۵ درصدی برای تعاون در بخش اقتصاد تعیین‌شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: هنوز این سهم محقق نشده است و به‌منظور استفاده بهتر از ظرفیت این بخش، کمیته‌های پالایش تعاونی‌ها تشکیل‌شده و در این راستا فعالیت تعاونی‌ها کیفیت لازم را خواهند داشت.

غریوی تأکید کرد: توجه و تقویت تعاونی‌ها باعث ارتقای اقتصاد جامعه و کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و در این میان تعاون بهترین ابزار برای برون‌رفت از فاصله طبقاتی است بنابراین جایگاه تعاون بسیار ویژه است.

غریوی افراد مشمول بیمه بیکاری در استان زنجان را سه هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد تأکید کرد: هدف تعاونی‌ها برخلاف سایر بنگاه‌های تجاری و اقتصادی دستیابی به ثروت و سود نیست بلکه تعاونی‌ها به دنبال بهبود شرایط زندگی هستند و  باید فرهنگ تعاون در جامعه به خوبی نهادینه شود و مردم به مزایای تعاونی‌ها پی ببرند.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید