جامعه کارگری نسبت به عملکرد شهرداری تهران معترض است | اتاق خبر
کد خبر: 339373
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 02:30
یک فعال صنفی کارگری:
یک فعال کارگری معتقد است: به عملکرد شهرداری تهران در رابطه با کارگران زیرمجموعه این سازمان و همچنین نگاه کلی این مجموعه شهری به جامعه کارگری انتقادات بسیاری وارد است.

اتاق خبر-  یک فعال کارگری معتقد است: به عملکرد شهرداری تهران در رابطه با کارگران زیرمجموعه این سازمان و همچنین نگاه کلی این مجموعه شهری به جامعه کارگری انتقادات بسیاری وارد است.

«سیدرحیم میرعبدالـله»، بازرس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: سالهاست جامعه کارگری نسبت به عملکرد شهرداری تهران اعتراض دارد.

وی عملکرد شهرداری تهران را از چند جنبه مورد انتقاد قرار داد و گفت: قبل از هر چیز باید بگوییم رویکرد شهرداری تهران در ۳ سال اخیر نسبت به کارگران زیرمجموعه این سازمان مثبت نبوده است، چرا که اکثریت قریب به اتفاق کارگران شهرداری حداقل بگیر هستند و هیچ مزایایی علاوه بر دستمزد مصوب شورای عالی کار به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد این درحالیست که به کارمندان شهرداری مزایایی مانند حق کار‌شناسی و حق فوق العاده شغل تعلق می‌گیرد.

میرعبدالـله ادامه داد: به عبارت دیگر در شهرداری برای کارگرانی که سالهاست مشغول کارند، «نظام هماهنگ پرداخت» اجرا نمی‌شود.

این فعال کارگری افزود: اجازه چانه زنی از پایین نیز در بدنه شهرداری وجود ندارد چرا که تشکل‌های کارگری در شهرداری اجازه استقرار و فعالیت ندارند.

میرعبدالـله شهرداری تهران را یک کارفرمای بزرگ دانست که عملکرد آن بیشتر به سمت جامعه کارفرمایی و صاحبان سرمایه متمایل است و در این رابطه گفت: بیلبورد‌ها و بنرهای تبلیغاتی شهرداری در هفته کارگر به خوبی این نگاه غالب در مدیریت شهرداری تهران را نشان می‌دهد.

وی در تشریح این مطلب افزود: جالب است که در بنرهای نصب شده در سطح شهر به مناسبت هفته کارگر، فقط به مساله تولید بیشتر و اجتناب از بیکاری پرداخته شده است، آن هم در شرایطی که نرخ بیکاری سرسام آور و عدم امنیت شغلی کارگران، جایی برای این شعارهای تبلیغاتی باقی نگذاشته است و به عبارت دیگر، تشویق نیروی کار به فعالیت بیشتر، بدون در نظر گرفتن این مشکلات و پرداختن به آن‌ها، ارج ننهادن به جایگاه کارگر و به سخره گرفتن این مشکلات است.

میرعبدالـله با تاکید مجدد بر ساختار کارفرمایی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران یک کارفرمای بزرگ است که رضایتمندی زیرمجموعه خودش نیز برایش اهمیتی ندارد و گواه این مطلب نیز واگذاری خدمات و پروژه‌های عمرانی در سالهای اخیر، به بخش خصوصی آن هم بدون نظارت بر عملکرد پیمانکاران در حوزه منابع انسانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: باید گفت مشکلات فعلی کارگران شاغل در مترو تهران یا مجموعه بهشت زهرا که اکثرا کارگران پیمانکاری و فاقد امنیت شغلی هستند، معلول عملکرد نادرست شهرداری و عدم نظارت قانونمند و اصولی است.

منبع: ایلنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید