علیرضا خجسته حذف شد | اتاق خبر
کد خبر: 340079
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 18:37
جودو گرند اسلم باکو؛
جودوکار سبک وزن تیم ملی کشورمان که بعد از کسب مدال نقره آسیا امید زیادی به موفقیت او می رفت با حذف از رقابتهای بین المللی جودو آذربایجان شانس کسب سهمیه چهارم المپیک را از بین برد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، رقابتهای گراند اسلم باکو صبح امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور ۴۴۹ جودوکار از ۷۶ کشور آغاز شد. در روز نخست این مسابقات جودوکاران دو وزن ۶۰- و ۶۶- کیلوگرم بخش مردان به روی تاتامی رفتند که علیرضا خجسته در وزن ۶۶- کیلوگرم دور دوم با شکست برابر رقیب استرالیایی خود از دور رقابتها کنار رفت. 

خجسته در گروه C دور نخست را قرعه استراحت پشت سر گذاشت و  سپس برابر «ناشن کاتز» از استرالیا در يك دقيقه و ٤٩ ثانيه ضربه فني شد و از دور رفابتها کنار رفت. این جودوکار استرالیایی  با رنکنیگ ۲۶ دو طلای قاره اقیانوسیه را در کارنامه دارد.

مسئولان فدراسیون جودو امیدوار بودند تا خجسته با کسب مدال در این مسابقات و رقابتهای هفته آینده در آلماتی خود را به رنکنیگ 22 برساند تا سعید مرادی از سهمیه قاره ای ، به عنوان چهارمین جودوکار کشورمان راهی ریو شود که این امر محقق نشد.

فردا شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در دومین روز این رقابتها سعی ملایی در وزن ۸۱- کیلوگرم در گروه C دور نخست «زیا نمازوف» از آذربایجان را پیش رو دارد. ملایی در صورت برتری باید با « ایون کوچلان» نفر ۲۶ رنکنیگ و دارنده چهار مدال طلا و برنز قاره اقیانوسیه دیدار کند. در این وزن ۴۲ جودوکار وزن‌کشی کرده اند. 

این دوره از رقابتها عصر یکشنبه به پایان می رسد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید