بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی در سراسر کشور | اتاق خبر
کد خبر: 340308
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 19:09
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران از بیمه 200 هزار کارگر ساختمانی در کل کشور تا پایان سال گذشته خبر داد و گفت: از این میزان سهم استان تهران 10 درصد بوده است.

اتاق خبر :احمد لطفی نژاد، درباره هدفگذاری بیمه کارگران ساختمانی در سال 1395 اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال 1394 جمعا 200 هزار کارگر ساختمانی در کل کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند و برای سال جاری هنوز رقم معینی منظور نشده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کار شناسایی کارگران ساختمانی از طریق تشکلهای تخصصی انجمن‌های صنفی با همکاری سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است و به محض اعلام میزان تعهدات، پرونده‌های آماده شده را به سازمان تامین اجتماعی ارسال می کنیم تا باقی کارگران ساختمانی نیز تحت پوشش قرار بگیرند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: اگر چه میزان تعهدات کارگران ساختمانی تا این لحظه اعلام نشده است ولی کار را متوقف نکردیم و مشغول شناسایی کارگران ساختمانی هستیم.

به گفته لطفی نژاد، سهم استان تهران از بیمه کارگران ساختمانی 10 درصد کل کشور و حدود 20 هزار نفر در سال گذشته بوده است.

وی همچنین تعداد کارگران بیمه شده مشمول قانون کار را 13 میلیون نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد دو میلیون و 740 هزار نفر مربوط به استان تهران هستند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید