پیشرفت 87 درصدی اولین سکوی فاز 18 پارس جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 340705
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 20:20
یک مقام مسئول از پیشرفت 87 درصدی ساخت اولین سکوی فاز 18 پارس جنوبی خبرداد و گفت: این سکو در خرداد ماه وارد آب‌های خلیج فارس خواهد شد.

اتاق خبر: بابک عباسپوردر حاشیه نمایشگاه بین المللی نفت در نشست خبری خود از ساخت 9 سکوی جدید نفت و گاز ایران در خلیج فارس خبرداد و عنوان کرد: اکنون ساخت 4 سکوی فاز 17، 18 و 14 پارس جنوبی در یارد سکوسازی بندرعباس در حال انجام است.

وی درباره ساخت اولین سکوی فاز 18 پارس جنوبی نیز تصریح کرد: اولین سکوی این فاز مشترک گازی از 2 هزارو 500 تن وزن برخوردار است و تا خرداد ماه سال 95 پس از بارگیری وارد آبهای خلیج فارس خواهد شد.

این مقام مسئول به ساخت دومین سکوی دریایی این پروژه تا مرداد ماه امسال اشاره و اظهار کرد: ساخت سکوی دوم 17 و 18 پارس جنوب حدود 80 درصد پیشرفت کرده است که پس از حفاری چاه‌ها برای بارگیری و نصب ،راهی آب‌های خلیج فارس خواهد شد.

مجری ساخت سکوهای فاز 17 و 18 پارس جنوبی ارزش ساخت این دو سکو را نزدیک به 280 میلیون دلار دانست و عنوان کرد: ساخت سکوهای سوم و چهارم پارس جنوبی نیز نزدیک به 71 درصد پیشرفت کرده است.

به گفته وی اولین سکوی این فاز گازی تا پایان سال 95 ساخته و برای نصب وارد آبهای خلیج فارس خواهد شد.

عباسپور درباره میدان نفتی هندیجان نیز تصریح کرد: ساخت اولین سکوی دریایی این میدان 75 درصد پیشرفت کرده است که تا شهریور ماه امسال آماده نصب در خلیج فارس خواهد بود.

به گفته وی این سکوی دریایی در مرحله ساخت 75 درصد پیشرفت داشته و ارزش ساخت سه سکوی دریایی میدان نفتی هندیجان 48 میلیون یورو اعلام شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: اولین سکوی دریایی این میدان حدود یک هزارو 600 تن وزن دارد.

عباسپور به برنامه‌ریزی جهت تعمیرات سکوهای دریایی نفت و گاز ایران در خلیج فارس اشاره و خاطر نشان کرد: با نصب و راه‌اندازی سکوهای هندیجان روزانه 38 هزار بشکه به تولید نفت ایران افزوده خواهد شد.

منبع:آنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید