آغاز اجرای خط انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب به پالایشگاه نفت | اتاق خبر
کد خبر: 340863
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 13:29
مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران از آغاز احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب به پالایشگاه نفت با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال خبر داد.

اتاق خبر : خط انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب به پالایشگاه نفت به طول تقریبی 5.3 کیلومتر با قطر حدود 800 میلیمتر اجرا خواهد شد که براساس طراحی های انجام شده پساب از محل کانال خروجی مدول های 4-1 تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران پس از کاهش ذرات معلق توسط 5 دستگاه پمپ گریز از مرکز با دبی هر کدام 200 لیتر بر ثانیه در اختیار پالایشگاه تهران قرار می گیرد.

به‌گفته اصغر ریاضتی مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران کاربرد دستگاه های میکرواسترینر برای کاهش ذرات معلق پساب تحویلی به پالایشگاه استر و استقرار 2 دستگاه میکرواسترینر در محل تصفیه خانه جنوب سبب می شود تا ذرات معلق از 100 میلی گرم به کمتر از 30 میلی گرم در لیتر رسیده و از اینرو پساب تحویلی تصفیه خانه جنوب تهران برابر با استاندارد مصوب سازمان محیط زیست کشور خواهد بود.

وی به بازنگری های این طرح که منجر به کاهش هزینه های اجرا در این پروژه شده است اشاره و اظهار کرد: در طراحی اولیه خط انتقال مذکور طول تقریبی 5.4 کیلومتر بوده که پس از بازنگری های صورت گرفته طول این خط انتقال به میزان یک کیلومتر کاهش یافته و علاوه بر تاثیر گذاری بر روی زمان اجرا، سبب کاهش 25 درصدی هزینه ها شده است.

مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران تصریح کرد: شرکت پالایش نفت تهران پس از تحویل 20 میلیون متر مکعب پساب استاندارد در سال، میزان 60 درصد از آب شرب شهری را که هم اکنون استفاده می کند، به شبکه آب شهری بر می گرداند.

احداث تاسیسات خط انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران به شرکت پالایش نفت تهران براساس توافق صورت گرفته در سال 94 در دستور کار برای اجرا است و پساب تصفیه شده به مدت 30 سال از زمان شروع بهره برداری ، به منظور مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز توسط شرکت فاضلاب تهران به شرکت پالایش نفت تهران ارائه می شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید