منطقه شش عمليات انتقال گاز به پايگاه صادراتی تبدیل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 341291
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 16:04
مدير منطقه شش عملیات انتقال گاز گفت: اين منطقه با اجرای طرح های توسعه ای تعريف شده در شركت ملی گاز ايران به پايگاهی برای صادرات تبديل می شود.

 اتاق خبر: كرم گودرزی بیان داشت: خط لوله هفتم سراسری انتقال گاز در آینده نزدیک به عنوان خط لوله صادراتی شناخته می شود و این خط نقشی مهم، استراتژیک و همچنین تامین كننده گاز بخش صنایع و مصارف خانگی جنوب و جنوب كشور را برعهده خواهد داشت.

وی به اقدام های انجام شده بر روی خط لوله ٥٦ اینج هفتم سراسری همزمان با دیگر خطوط لوله و تاسیسات منطقه پرداخت و ادامه داد: برنامه تعمیرها و نگهداری و همچنین مقاوم سازی خط لوله هفتم سراسری به عنوان یک خط لوله صادراتی در برنامه اجرایی منطقه قرار دارد و برنامه های تعمیراتی و نگهداری خطوط لوله صادراتی به دلیل تعهدهای بین المللی دارای اهمیتی ویژه ای است.

مدیرمنطقه شش عملیات انتقال گاز اظهارداشت: در ١٦ماهه گذشته از طریق این خط لوله افزون بر انتقال گاز رسانی به بخش خانگی، گازرسانی به صنایع مهمی ازجمله پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، نیروگاه گنو، نیروگاه كهنوج، نیروگاه ایرانشهر و شهرک صنعتی بندرعباس نیز انجام شد.

گودرزی اشاره كرد: استفاده روز افزون از انرژی گاز نویدبخش آینده ای روشن، رو به پیشرفت و توسعه برای جنوب و جنوب شرق كشور است.

وی افزود: سال گذشته حجم انتقال گاز حدود ٣٨درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ افزایش داشته و انتظار می رود با افزایش ظرفیت و تكمیل پروژه های گازرسانی در محدوده زیر پوشش منطقه شش عملیات انتقال گاز كشور این میزان در سال جاری افزایش چشمگیری داشته باشد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید