فرصت بازاريابي و شناسايي شركاي تجاري در نمايشگاه‌ روسيه | اتاق خبر
کد خبر: 341391
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 14:43
عضو اتاق بازرگاني تهران مطرح كرد
روسيه به عنوان كشوري بزرگ با درآمد بالاي سرانه و همسايگي با كشور ما و كانال ارتباطي‌اي كه از طريق بندر آستاراخان و درياي خزر دارد، فرصت فوق‌العاده‌اي را بعد از تيرگي روابطش با تركيه در اختيار ما قرار خواهد داد.

محسن بهرامي ارض اقدس، عضو اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي تهران با توصيف مزيت‌هاي كلي نمايشگاه‌هاي خارجي و حضور تجار ايراني در آنها گفت: يكي از روش‌هاي بازاريابي نوين مشاركت در نمايشگاه‌ها به‌ويژه نمايشگاه‌هاي اختصاصي ايران در كشورهاي دنياست كه براي توليدكنندگان اين امكان را ايجاد مي‌كند كه كالاي خود را در اختيار مشتريان غيرايراني قرار دهند و اين مزيت مهم همه نمايشگاه‌هاست.

رئيس كميسيون تسهيل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران در رابطه با برگزاري نمايشگاه اختصاصي ايران در مسكو و اهميت آن براي صادركنندگان گفت: حضور در اين نمايشگاه هم فرصت مناسبي براي بازاريابي در كشورهاي هدف و شناسايي شركاي تجاري است و هم اينكه به مذاكرات رودررو با مشتريان كالاهاي صادراتي در روسيه منتهي مي‌شود كه هميشه مورد توجه بوده است.

بهرامي ارض اقدس به مزيت بازار روسيه براي كشور اشاره كرده و گفت: روسيه به عنوان كشوري بزرگ با درآمد بالاي سرانه و همسايگي با كشور ما و كانال ارتباطي‌اي كه از طريق بندر آستاراخان و درياي خزر دارد، فرصت فوق‌العاده‌اي را بعد از تيرگي روابطش با تركيه در اختيار ما قرار خواهد داد.

وي توضيح داد: ما مي‌توانيم از اين به بعد با وعده‌هايي كه روسيه براي برطرف كردن موانع تجاري با كشور ما داده و با كاهش تعرفه‌هاي تجاري، جايگزين تركيه كشوري كه تا قبل از اين حجم بالايي از تجارت با كشور روسيه را داشت، باشيم و از اين به بعد كالاي ايراني مي‌تواند جاي كالاي ترك در بازار روسيه را بگيرد.

بهرامي ارض اقدس در رابطه با مهم‌ترين موانعي كه تاكنون از سر راه روابط تجاري ايران با روسيه برداشته شده، گفت: تسهيل مقررات گمركي، كم كردن تعرفه‌ها در روابط تجاري از جمله مهم‌ترين اقدماتي بوده كه مبادلات تجار و بازرگانان ايراني را توسعه خواهد داد.

لازم به توضيح است نمايشگاه اختصاصي ايران در مسكو 22 تا 24 ارديبهشت‌ماه از سوي شركت بين‌المللي رهكار پالايش‌مير برگزار مي‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید