طرح های پرورش ماهی در قفس در اولویت پرداخت تسهیلات | اتاق خبر
کد خبر: 341681
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 17:37
قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: باتوجه به اعلام وزارت جهاد كشاورزی ، طرح های پرورش ماهی در قفس در اولویت پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش كشاورزی قرار دارند.

اتاق خبر: سید محمدقاسم حسینی درنشست با استاندار و مدیران هرمزگان درخصوص ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی به این استان افزود: هرمزگان حدود 80 درصد طرح های پرورش ماهی در قفس كشور را به خود اختصاص داده كه می تواند سهم بیشتری از تسهیلات این بخش را به خود اختصاص دهد.
وی بیان داشت: ارائه تسهیلات به كشت گلخانه ای در اولویت بعدی قرار دارد كه امسال 30 هزار میلیارد ریال به بخش كشاورزی تسهیلات پرداخت می شود و هرمزگان با توجه به ظرفیت هایی كه دارد می تواند سهم خوبی از آن را داشته باشد.
قائم مقام صندوق توسعه ملی خاطرنشان كرد: همچنین قرار است در سالجاری خط اعتباری ریالی برای پرداخت تسهیلات به صنایع كوچك نیز در صندوق توسعه ملی اختصاص داده شود.
حسینی اظهاركرد: صندوق توسعه ملی تلاش كرده تا پرداخت تسهیلات این صندوق توسط بانك ها به شكل راحت تری پرداخت شود .
استاندار هرمزگان نیز درخصوص ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی به استان گفت: در سال 93هرمزگان رتبه نخست جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی در كشور را كسب كرد و این در حالی است این استان در سال 92 در رتبه 28 قرار داشت.
جاسم جادری افزود: در سال گذشته نیز از محل صندوق توسعه ملی تسهیلاتی شامل یك میلیارد و 600 میلیون یورو ، 800 میلیون دلار و 115 میلیارد تومان كه در مجموع معادل هفت هزار و 700 میلیارد تومان می شود به طرح های استان هرمزگان در زمینه های مختلف از جمله نیروگاهی ، صنعت ، آب شیرین كن و پالایشگاه اختصاص یافت.
وی بیان داشت: هرمزگان در مجموع سهم خوبی از تسهیلات صندوق توسعه ملی دریافت كرده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینكه در زمینه طرح های كوچك درخواست داریم صندوق توسعه ملی تسهیلات ارائه دهد ، تصریح كرد: با این كار گشایشی برای طرح های گردشگری و طرح های كوچك صنعتی و كشاورزی در هرمزگان ایجاد می شود.
جادری با تاكید بر ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی و ماندگار استان هرمزگان ، اظهار داشت: طرح های پرورش ماهی در قفس از ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال در هرمزگان است كه صندوق توسعه ملی تسهیلات خوبی را به این طرح ها ارائه می دهد و می توان با استفاده از آن اشتغالزایی داشت.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید