Performancing Metrics

خرداد یا تیر، آخرین زمان اعلام شده برای صادرات گاز به عراق | اتاق خبر
کد خبر: 342321
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 14:26
هیئتی از شرکت ملی گاز ایران به همراهی کارشناسان بانک مرکزی برای پیگری آغاز مرحله نخست صادرات گاز، راهی عراق شده است.

اتاق خبر :مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره برنامه صادرات گاز به عراق اظهار کرد: با بهره‌برداری از زیرساخت‌های صادرات گاز به عراق در سال ٩٤ این امکان مهیا شد تا فاز نخست ارسال گاز برای تامین سوخت نیروگاه‌های بغداد آغاز شود.

حمیدرضا عراقی با بیان این که وزارت برق عراق پایان خردادماه و اوایل تیرماه را برای آغاز دریافت گاز از ایران اعلام کرده است، افزود: هفته گذشته هیئتی از عراق به ایران آمد و قرارداد عملیاتی، افزایش زمان و حجم گاز ارسالی به این کشور امضا شد.

وی با بیان این که در مجموع روزانه ٢٥ میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر می شود، ادامه داد: با امضای الحاقیه، این مقدار در روزهای گرم به ٣٥ میلیون مترمکعب و مدت قرارداد نیز از چهار سال به ٦ سال افزایش یافت.

معاون وزیر نفت در امور گاز یادآور شد: در حوزه عملیاتی نیز قراردادی امضا شد تا آموزشهای لازم به طرف عراقی برای نحوه قرائت، صدور قبض و... ارائه شود.

عراقی در ادامه به همراهی کارشناسان بانک مرکزی ایران با هیئت شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و گفت: مبلغ گاز ارسالی به عراق تا مدت مشخص به سرمایه گذار این پروژه تحویل می شود و به این دلیل هیئتی از شرکت ملی گاز ایران به همراهی کارشناسان بانک مرکزی برای پیگیری فرآیند مالی و نحوه دریافت مبلغ گاز صادراتی، عازم عراق شده اند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید