۱۲۴ تن خرما در استان ایلام برداشت می شود | اتاق خبر
کد خبر: 342654
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 15:58
رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه ۱۲۴ تن خرما در استان ایلام برداشت می شود، گفت: ۶۰ هکتار باغ خرما در استان بارور شده است.

اتاق خبر: سید تراپ میری  اظهار دشت: یکی از مهمترین محصولات باغی که طی سالهای اخیر در استان ایلام مورد توجه کشاورزان قرار گرفته محصول خرما بوده که هم اکنون در مناطق گرمسیری صالح آباد، مهران و دهلران کشت می شود.

وی بیان داشت: در زمینه محصول خرما در استان ۶۰ هکتار باغ خرما بارور شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۲۴ تن محصول از باغات خرمای استان برداشت شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه خرمای تولیدی استان بیشتر از نوع زاهدی و استعمران است، گفت: استان ایلام استعدادهای بسیار خوبی در بخش کشاورزی و به خصوص کشت باغات دارد.

میری عنوان کرد:  استان ایلام در مجموع ۳۴۰ هزار هکتار اراضی آبی و دیم قابل کشت دارد و در سال زراعی جاری، ۸۰ هزار هکتار از اراضی دیم و ۴۴ هزار هکتار از اراضی آبی زیر کشت گندم رفته که درمجموع ۱۲۵ هزار هکتار بوده است.

وی با اشاره به اینکه  با توجه به وضعیت آب و هوایی و بارندگی‌های اخیر، پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ هزار تن گندم از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شود، افزود: در محصول جو نیز ۵۵ هزار هکتار زیر کشت رفته که چیزی حدود ۶۰ هزار تن برداشت خواهد شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید