دوره سخت کاهش قیمت نفت رو به پایان است | اتاق خبر
کد خبر: 343439
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 21:22
وزیر نفت با بیان اینکه ایران و الجزایر در سال‌های اخیر به دلیل کاهش قیمت نفت شرایط سختی را گذرانده‌اند، گفت: دوره سخت کاهش قیمت نفت در حال سپری شدن است.

اتاق خبر: دور جدید مذاکرات ایران و الجزایر به عنوان دو متحد در بین کشورهای عضو اوپک با سفر وزیر صنعت این کشور آفریقایی به تهران انجام شد.

بیژن زنگنه در دیدار با «عبدالسلام بوشوارب» وزیر صنعت الجزایر با اشاره به روابط سطح بالای انرژی بین تهران و الجزیره، گفت: وزارت نفت ایران حتی با «یوسف یوسفی» وزیر انرژی و معادن الجزایر دارای روابط خوب و مطلوبی است.

وزیر نفت با اعلام اینکه تهران و الجزیره در همه بحران‌ها و شرایط سخت مواضع مشابه ای داشته اند و همدیگر را پشتیبانی کردند، تصریح کرد: در طول چند سال گذشته تاکنون سفر معاون اول رئیس جمهور به الجزایر و حضور نخست وزیر این کشور در نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی یی سی اف) در تهران سبب تحکیم روابط دو کشور شد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه از نظر ارداه سیاسی فضا برای گسترش همکاری میان دو کشور آماده است، بیان کرد: امیدواریم همکاری اقتصادی دو کشور گسترش یابد.

زنگنه با اعلام اینکه اقتصاد ایران و الجزایر می‌تواند مکمل یکدیگر باشد، خاطرنشان کرد: ایران و الجزایر در سال‌های اخیر به دلیل کاهش قیمت نفت شرایط سختی را گذرانده اند اما آن گونه که پیداست در حال سپری کردن این شرایط سخت هستیم که این موضوع می‌تواند روابط اقتصادی دو کشور را تسریع کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید