افزايش صادرات گوشت مرغ به كشورهای همسايه | اتاق خبر
کد خبر: 343471
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 00:03
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از افزايش صادرات گوشت مرغ به كشورهای همسايه خبرداد.

اتاق خبر: مجید روحانی‌نژاد اظهار کرد: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه‌های آنلاین قرنطینه و امنیت زیستی استان، در فروردین ماه سال گذشته تنها ۳۷ هزار کیلوگرم مرغ منجمد از استان صادر شده بود که این رقم در فروردین ماه سال جاری به یک میلیون کیلوگرم رسیده است.

وي با بیان اینکه مقصد صادرات فوق کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان و عراق بوده است؛ افزود: ارزش دلاری صادرات یاد شده یک میلیون و ۵۰۰ هزاردلار می‌باشد.

وی تصریح کرد: طی همین مدت بیش از ۳۴۳ هزار قطعه جوجه یک روزه به ارزش ۱۵۰ هزار دلار نیز از مبدا استان به دیگر کشور‌ها صادر شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

روحانی‌نژاد خاطر نشان کرد: دقت در بررسی بهداشتی محموله‌های صادراتی و وارداتی از جمله مواردی که نقش مستقیمی در اقتصاد دارد.

وی با بیان اینکه پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشور‌ها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است، افزود: این گواهی در پی اقدامات قرنطینه‌ای و بهداشتی گسترده‌ای انجام می‌پذیرد و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبداء نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت و بر این اساس تمام محموله‌ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید