مردم فریب ظاهرسازی‌های دینی را نمی‌خورند | اتاق خبر
کد خبر: 343775
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 16:23
آرمان به نقل از آیت الله هاشمی رفسنجانی:
روزنامه آرمان در شماره چهارشنبه 29 اردیبهشت سخنان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در دیدار با اعضای شورای مرکزی مجمع ایثارگران و اعضای شورای مرکزی اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد برجسته کرد و به نقل از وی نوشت:

اتاق خبر - این ملت را نمی‌توان با شانتاژها و ظاهرسازی‌ها، فریب داد و شاهد بودیم مردم وقتی عملکرد ضعیف برخی را با وجود حمایت قبلی بعضی روحانیون دیدند، مسیر را اصلاح و در انتخابات اخیر آنها را برکنار کردند.

این روزنامه با اشاره به عنوان تعیین هیات رئیسه مردانه امید، در تشریح تیتر یک، آورد: دیروز دومین نشست فراکسیون امید برای تصویب اساسنامه و تعیین رئیس و هیات رئیسه این فراکسیون برگزار شد. در جریان رأی‌گیری برای انتخاب رئیس‌موقت فراکسیون با توجه به اجماع عموم حضار روی انتخاب محمدرضا عارف؛ رئیس جلسه نام او را به عنوان تنها نامزد ریاست فراکسیون اعلام کرد و اعضای جلسه عارف را به عنوان رئیس‌موقت فراکسیون امید برگزیدند. پس از اعلام نامزدی 24 نفر از اعضا برای حضور در هیات‌رئیسه موقت فراکسیون امید، غلامرضا تاج‌گردون، محمدرضا تابش، احمد مازنی، الیاس حضرتی، محمود صادقی، مصطفی کواکبیان، محمد علی وکیلی و علی نوبخت به عنوان 8 عضو هیات‌رئیسه انتخاب شدند.
درگیری‌لفظی در شورا بر سر یک‌ عکس، از دیگر عنوان های روزنامه آرمان است، در تشریح این خبر می خوانیم: به دنبال اعلام خبری مبنی‌ بر مرگ پیرمردی رفتگر در یکی از پارک‌های پایتخت که مربوط به چند سال گذشته بود، بین یکی از اعضای شورای شهر، معاون شهردار و رئیس شورای شهر درگیری لفظی به وجود آمد. به گزارش الف، روز گذشته محمد حقانی در دویست و شصتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به خبر پیدا شدن پیکر نیمه‌جان رفتگر شهرداری در پارک کودک شهر زیبا گفت: در این خبر آمده است که این فرد به دلیل ضعف ناشی از گرسنگی جان داده و این پیرمرد 76 ساله تنها ماهی 200 هزار تومان حقوق دریافت کرده است. ناصر امانی معاون توسعه شهرداری با شنیدن این خبر واکنش نشان داد و گفت: این خبر متعلق به سال 90 بوده و صحت ندارد. متاسفم که چنین خبری را در صحن شورا مطرح می‌کنید.
این روزنامه با انتخاب عنوان ظریف و کری به هم رسیدند، می نویسد: طی دو روز گذشته 19 کشور ذی‌نفع در مساله سوریه از جمله وزیر امور خارجه ایران و تیم همراهش در وین گردهم آمدند تا درباره مساله آتش‌بس و راه‌حل سیاسی بحران سوریه و ادامه مذاکرات سوری- سوری به تبادل نظر جهت خاتمه بحران تروریسم و مساله سیاسی این کشور بپردازند. بر این اساس خبرهای دریافتی حکایت از آن دارد که وزیر امور خارجه کشورمان، ظریف، قبل از آغاز نشست «گروه بین‌المللی تماس سوریه» با موگرینی و در حاشیه این نشست با هاموند وزیر خارجه انگلیس دیدار و گفت‌وگویی حول محور اجرای برجام به عمل آوردند. حامیان حل بحران سوریه در این نشست به همکاری روسیه و آمریکا در رسیدن به آتش‌بس در سوریه اشاره کرده و در این راستا سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از نشستی با جان کری گفت: ما درباره چارچوب سند پایانی نشست گروه حامیان سوریه و راه‌های توقف ارسال سلاح برای تروریست‌ها در سوریه از طریق مرزها با ترکیه بحث و گفت‌وگو کردیم.
روزنامه آرمان با درج عنوان ضبط اموال آمریکا در تنگه هرمز رای نیاورد، نوشت: دیروز، روز مهمی برای نمایندگان مجلس بود و آنها به بحث در مورد چگونگی اجرای طرح دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی پرداختند. مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور و قشقاوی معاون پارلمانی وزارت خارجه هم دیروز با توجه به اهمیت این موضوع به مجلس رفتند. نمایندگان در نشست علنی دیروز در جریان بررسی جزئیات طرح دو فوریتی الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی با ماده یک آن موافقت کردند. در همین راستا بود که نمایندگان به بیان نظرات خود برای اجرای این طرح پرداختند که رسایی یکی از آنها بود که پیشنهاد ضبط اموال آمریکا در تنگه هرمز را مطرح کرد. دیروز نمایندگان با پیشنهاد رسایی مخالفت کردند و معاون پارلمانی دولت هم در راستای مخالفت با پیشنهاد عضو جبهه پایداری، ناامن شدن تنگه هرمز را به نفع ایران ندانست. مجید انصاری گفت: اینکه در این پیشنهاد آمده «دولت می‌تواند نسبت به ضبط اموال آمریکا در تنگه هرمز اقدام کند».
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «سخنگوی دولت: دونرخی شدن بنزین فسادآور است»، «داوود هرمیداس باوند: ترامپ و کلینتون برای ایران فرقی ندارند»، «154 سال حبس برای اخلالگران ارزی!» و «خانه‌تکانی در جام جم!» پرداخت.
روزنامه آرمان در ستون یادداشت های اختصاصی عنوان «اهمیت هیات رئیسه مجلس دهم» را به قلم یدالله طاهرنژاد و در ستون سرمقاله عنوان «برجام به گل ننشسته است» نوشته علی اکبر فرازی را به چاپ رساند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید