صادرات پوشاک ایرانی رونق می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 343929
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1395 - 18:57
امضای تفاهمنامه همکاری بین فدراسیون جهانی پوشاک و اتحادیه پوشاک تهران
تفاهمنامه همکاری بین اتحادیه صنف پوشاک تهران و فدراسیون جهانی پوشاک در قالب 8 بند به امضای دو طرف رسید.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: در نشست خبری این تفاهم‌نامه ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران با بیان اینکه ایران یکی از اعضای جدید این فدراسیون است، اظهار داشت: ما توانستیم پس از 2 سال تلاش با وجود تحریم‌های بین‌المللی به عضویت این فدراسیون درآییم و در این راه نیز رئیس این مجمع جهانی به ما کمک‌های زیادی کرد.

وی ادامه داد: همکاری‌هایی که در چند ماه اخیر با صنعت پوشاک ایتالیا و فرانسه صورت گرفته است به واسطه این فدراسیون بوده است و همچنین در بازار روسیه این فدراسیون به ما کمک‌های زیادی داده است.

شیرازی تصریح کرد: در ماه گذشته 15 تولیدکننده ایرانی در نمایشگاه مسکو حضور داشتند و توانستند نظر مثبت کمپانی‌ها، کنسرسیوم‌های روسی را جلب کنند و همین عامل سبب شد که روس‌ها به ایران سفر کنند و از ظرفیت تولید پوشاک کشور باخبر شوند. خوشبختانه در این سفر قراردادهایی نیز به امضا رسید و در این مسیر ایران می‌تواند به خوبی جای ترکیه را در بازار روسیه بگیرد.

رئیس اتحادیه پوشاک تهران ادامه داد: در طول مدت حضور رئیس فدارسیون پوشاک بازدیدهای خوبی از تولیدات استان صورت گرفت و در حاشیه همین دیدارها ما تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه امیرکبیر و پیام نور به امضا رساندیم که براساس آن اساتیدی که از ایتالیا به ایران می‌آیند در این دانشگاه‌ها مشغول به تدریس شوند و مشتاقان صنعت و حرفه مد و پوشاک و خصوصا اعضای این صنف با آخرین متدهای دنیا آشنا شوند.

در ادامه راهول مهتا رئیس فدراسیون جهانی پوشاک نیز با اشاره به تفاهم‌نامه این فدراسیون با اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به سابقه این مجمع جهانی اظهار داشت: این فدراسیون بیش از 40 سال سابقه فعالیت دارد و 60 کشور جهان عضو آن هستند و مهمترین نکته این است که به هیچ کشوری وابسته نیست.

 ادامه داد: دیگر اهداف اصلی این فدراسیون فراهم کردن بستر مناسبی برای ارتباط مستقیم اعضا با یکدیگر است تا نیازها و افکار خودشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

وی افزود: ما هر سال در یکی از قاره های جهان اجلاس خود را برگزار می‌کنیم که در اجلاس سال گذشته ایران توانست با رأی اکثریت اعضا به عضویت این فدراسیون درآید. از دیگر فعالیت‌های این فدراسیون کمک کردن به کشورهایی است که در بخش‌های مختلف دچار ضعف و کمبود اطلاعات هستند و نیازمند حمایت ویژه سایر اعضا.

مهتا افزود: به عنوان مثال بنگلادش یکی از کشورهایی است که در حوزه پوشاک فعال است اما این کشور به لحاظ مشکلاتی که در قوانین کار و کارگری وجود دارد همواره دچار چالش بوده است که ما توانستیم با کمک گرفتن از سایر اتحادیه‌های پوشاک اروپایی مشکلات آنها را حل کنیم.

وی با اشاره به میزان گردش مالی این فدارسیون گفت: میزان گردش مالی کل پوشاک در جهان 1100 میلیارد دلار است که اعضای این فدراسیون 500 میلیارد دلار آن را در اختیار دارد.

وی افزود: پوشاک فقط مختص کشور خاصی نیست به طور مثال کشور هند باتوجه به اینکه درصد کمی از آنها مسلمان هستند اما پوشاک خود را به عربستان و سایر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر می‌کنند و من امیدوارم ایران نیز با تقویت بازار صادراتی خود بتواند در بازارهای جهانی حضور قوی‌ای داشته باشد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید