شورای فضای مجازی استان البرز تشکیل شود | اتاق خبر
کد خبر: 344390
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 04:49
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: نباید از درک فضای مجازی غافل بود و لازم است شورای فضای مجازی استان البرز تشکیل شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه امروز نمازجمعه کرج با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مسائلی است که متقین دنبال می کنند، اظهار کرد: توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر از نکات حائز اهمیت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته جاری مناسبت های مختلفی را پیش رو داریم که هر یک گوشه ای از عزت، اقتدار و بزرگی ملت را نشان می دهد، افزود: سالروز ولادت قطب عالم امکان و و عصاره هستی حضرت ولیعصر(عج) در این هفته واقع شده و باید به این امر نیز اذعان داشت که مباحث مربوط به آن حضرت بسیار گسترده است. 

امام جمعه کرج با بیان اینکه در زمان غیبت منتظران وظایفی را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: مباحث مختلفی در رابطه با ظهور حضرت مطرح می شود، عده ای بر این باور هستند که ظهور امام زمان (عج) تنها به اراده خداوند بستگی دارد و در این بین انسان ها وظیفه یا مسئولیتی ندارند.

وی با اشاره به اینکه به طور قطع هر زمان خداوند اراده کند، ظهور حضرت محقق می شود اما باید بستر ظهور توسط منتظران فراهم شود، تصریح کرد: مردم باید با اعمال صالح خود ظهور امام زمان (عج) را نزدیکتر کنند و زمینه سازی برای ظهور یکی از وظایف اصلی است که بر عهده مردم و منتظران گذاشته شده است. 

انقلاب اسلامی ایران نقش آماده سازی بستر ظهور حضرت حجت را فراهم کرده است

خطیب جمعه کرج بیان کرد: به طور قطع انقلاب اسلامی ایران نقش آماده سازی بستر ظهور حضرت حجت را فراهم کرده است و با توجه به سخنان امام خمینی (ره) متوجه می شویم که مبنای پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اتصال این انقلاب به نهضت جهانی حضرت ولیعصر است.

 وی با اشاره به بخشی از سخنان امام خمینی (ره) گفت: مسؤولان ما باید بدانند كه انقلاب ما محدود به ایران نیست و انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت (عج) است و مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه ای مسؤولان را از وظیفه ای كه بر عهده دارند، منصرف كند، خطر بزرگ و خیانت سهمگین را به دنبال دارد بنابراين باید دولت جمهوری اسلامی تمام سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم به كار گيرد اما اين به معناي آن نيست كه آنها را از اهداف عظیم انقلاب كه ایجاد حكومت جهانی اسلام است، منصرف كند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی ایجاد یک حکومت جهانی اسلامی است، گفت: برخی اوقات در گفتار بعضی از مسئولان فاصله زیادی با هدف مدنظر وجود دارد که باید برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه یکی از وظایف دوران غیبت کسب آمادگی نظامی و فراهم کردن تسلیحات مناسب برای ظهور حضرت است، خاطرنشان کرد: طبق روایات و احادیث ائمه اطهار هر کس اسبی را به انتظار امر ما نگه دارد و به سبب آن دشمنان را خشمگین سازد و او به ما منسوب باشد، خداوند روزیش را فراخ گرداند و به او شرح صدر دهد.

وی با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی حرف صلح زدن و مطرح کردن اسلام رحمانی توسط برخی از افراد زمینه تاخیر جریان سازی را ایجاد می کند، افزود: شیعیان باید در حالت آماده باش باشند تا در صورت ضرورت و با رهبری ولی خود قیام کنند.

 زمینه سازی برای ظهور وظیفه آحاد شیعیان است

آیت الله حسینی همدانی تصریح کرد: زمینه سازی برای ظهور وظیفه آحاد شیعیان است، انقلاب اسلامی در این مسیر حرکت می کند و دنیای استکبار با این فکر و عمل کاملا مخالف است از طرفی به انواع مختلف دست به تحریف امام و انقلاب می زند تا این جریان عظیم را از حرکت بیاندازد.

وی بیان کرد: در دانشگاه های استان البرز در همین روزهای اخیر مزخرفاتی را با عناوین دهان پر کن به خورد دانشجویان می دهند از طرفی مدیریت فرهنگی و نا آگاه دانشگاه نیز زمینه را فراهم می کند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه اگر این حرکات آگاهانه صورت می گیرد، خیانت محسوب می شود در غیر این صورت باید تحقیق کنند، اظهار کرد: به پروژه نفوذ که به اشکال مختلف در حال ریشه دواندن است باید توجه کرد زيرا نفوذ برای استحاله افکار و عقاید می آید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به سخنرانی فردی در یکی از دانشگاه های استان البرز مبنی بر اینکه داعش زائیده انقلاب اسلامی است، گفت: این سخن تحریفی بیش نیست، ذهن این فرد بیمار است که مقاومت سرافراز را زیر سئوال می برد البته باید به این امر نیز اشاره کرد كه این فرد بسیار مودبانه اما گزاف سخنرانی می کرد.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه برخی از سخنان این فرد قابل پیگیری حقوقي است و باید پیگیری لازم در این باره صورت گیرد، افزود: حرکتی مرموز و مشکوک مدتی است آغاز شده و کانون هایی را با عناوین مختلف صلح و دوستی در مراکز آموزشی راه اندازی می کنند، این حرکات متصل به هم است و متاسفانه برای عده ای چشم بینایی در استان البرز وجود دارد و این مسائل رضد می شود.

 وی با اشاره به تبیلغ فرقه منحرف انگلیسی و صهیونسیتی توسط برخی، بیان کرد: برخی از وزات خانه ها منکرات را ترویج می کنند در حالی که این اقدامات اتفاقی نیست، تلاش دشمنان بر این است که هویت دینی و اصلت آن از دست برود.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به بخشی از فرمایشات امام خمینی (ره) گفت: همه مسئولان نظام و مردم ایران باید بدانند كه غرب و شرق تا شما را از هویت اسلامی‌تان - به خیال خام خودشان - بیرون نبرند، آرام نخواهند نشست بنابراين نه از ارتباط با متجاوزان خشنود و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور شوید.

فرزندان انقلاب اسلامی لحظه ای از ارزش های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد

وی با بیان اینکه فرزندان انقلاب اسلامی لحظه ای از ارزش های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد، تصریح کرد: نیمه شعبان به روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده و اينها فرزندان انقلاب اسلامي و حافظان ارزش‌ها هستند.

خطیب نماز جمعه کرج گفت: در هفته جاری مناسبت مهم سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بعد از 578 روز مقامت توسط رزمندگان اسلام را شاهد هستیم، این پیروزی بزرگ ضربه محکمی به پیکره استکبار جهانی وارد ساخت.

آمریکا طاغوت بزرگ است 

آیت الله حسینی همدانی در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان مسابقات قرآنی، گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری آمریکا طاغوت بزرگ است و باید به این نکته نیز اذعان داشت که شرایط نسبت به قبل تغییری نکرده و آمریکا همچنان دشمن درجه یک اسلام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبری وظیفه علما، نخبگان و اندیشمندان نسبت به فریب کاری دشمنان روشنگری و تبیین جهاد تبیینی است، گفت: نباید از درک فضای مجازی غافل بود، باید در این فضا بدون افراط و تفریط نیز حضور داشت و فعالیت هوشمند و هدفمند انجام داد.

امام جمعه کرج بیان کرد: انهدام شبکه عنکبوت دو مسئله مهمی بود که نشان می دهد پروژه نفوذ با اشکال مختلف دنبال می شود، ترویج مفاسد اخلاقی، استفاده از عناصر داخلی، تلاش برای عضو گیری و رواج فساد بین مردم در دستور کار دشنان است.

وی با بیان اینکه دشمنان برای رسیدن به اهداف خود اتاق فکری تحت عنوان ( اتاق فکر هوشمند تغییر سبک زندگی و پوشش ایرانیان) را دارند، افزود: دشمنان چند صد میلیارد دلار برای رسیدن به اهداف خود هزینه می کنند.

پلمپ 18 آرایشگاه زنانه در استان البرز

 وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر 18 آریشگاه زنانه آریشگران آنها مرد بودند بسته شد، گفت: این اقدامات، شیطنت هایی است که توسط عده ای انجام می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه شورای فضای مجازی استان البرز تشکیل شود، اظهار کرد: فضای دائمی برای کتابخوانی و استفاده از کتاب در فضای مصلی کرج به وجود آید.

 آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه احیای نیمه شعبان در مساجد استان البرز در دستور کار شورای سیاست گذاری ائمه جماعت قرار داده شده است، گفت: مساجدی که توان برگزاری این امر را دارند وارد عمل شوند.

 وی اظهار کرد: در حال حاضر استطاعت حج رفتن به سبب نداشتن تامین امنیت جانی برای مردم کشور جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و این جرمی است که عربستان مرتکب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فیش های حقوقی چند 10 میلیونی برخی از افراد و قیاس آن با وام های ازدواج، گفت: این امر تفاوت نیست بلکه تبعیض محسوب می شود.

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه بعد از برجام یکی از مهم ترین اقداماتی که در این راستا بر کشور فشار وارد شد مسئله حقوق بشر است ازطرفی مزدوران داخلی نیز در این عرصه وارد عمل شده اند، اظهار کرد: ملاقات های هدفمندی انجام می‌شود که قصد آن درست کردن جنجال است خیال نشود دید و بازدیدي ساده صورت گرفته چرا که جریانی علیه نظام پشت این دیدار است.

وی در پایان خطبه های امروز نماز جمعه کرج با اشاره به ديدار فرزندان يكي از سران نظام با بهائيان گفت: برخی از افراد این خانواده به دشمنان نظام گرا داده بودند که باید برای زانو در آوردن جمهوری اسلامی تحریم ها شدت پیدا کند لذا برخورد قاطع دستگاه قضایی با این دسته از تخلفات ضروري است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید