دریافت کدرهگیری بهداشتی برای صدور بارنامه های دام الزامی شد | اتاق خبر
کد خبر: 344922
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 18:16
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد دریافت کدرهگیری بهداشتی برای صدور بارنامه های دام و فرآورده های خام دامی را الزامی دانست.

اتاق خبر: مسعود رجب زاده ، این اقدام در راستای پیشگیری از انتقال بیماری های دامی در استان انجام می شود.

وی بیان کرد: طبق توافقات بین دامپزشکی با سازمان حمل و نقل و پایانه ها  از این به بعد دریافت کد رهگیری بهداشتی برای صدور بارنامه های دام و فرآورده های دامی الزامی است.

رجب زاده اظهار کرد: سامانه شبکه یک پارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی امکان صدور گواهی های بهداشتی حمل دام زنده، فراورده های دامی، خوراک و نهاده های خوراک دامی را فراهم آورده است.

وی افزود: این سامانه اخیرا با اتصال به سامانه راهداری، محدودیت­های کنترل بهداشتی را برای ناوگان حمل و نقل ایجاد کرده تا زمانی که برای محموله های مرتبط گواهی بهداشتی صادر نشود، امکان صدور بارنامه وجود نخواهد داشت.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان تاکید کرد: بدین ترتیب صدور بارنامه جهت محموله ها منوط به صدور گواهی بهداشتی شده است.

رجب زاده گفت: شرکتهای حمل و نقل استان موظفند قبل از صدور بارنامه نسبت به صدور حواله و ارائه به مالکین خودروهای حمل اقدام کرده و مالکین خودرو نیز حواله صادره را به ادارات دامپزشکی برای صدور گواهی بهداشتی حمل ارجاع دهند.

وی افزود: مالکین خودرو پس از دریافت گواهی بهداشتی حمل موظف هستند کد رهگیری گواهی صادر شده را به شماره ۳۰۰۰۸۹۰۳ پیامک کرده تا امکان صدور بارنامه توسط شرکت های باربری فراهم شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید