۳۵۰۰ فرصت شغلی جدید در گستان ایجاد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 345253
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 13:56
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: تا پایان امسال با تحریک سرمایه‌گذاری‌های کوچک در استان سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می‌شود.

اتاق خبر: حسینقلی قوانلو شامگاه دوشنبه در همایش جوان، خودباوری و توسعه اقتصادی که در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: فعال‎سازی واحدهای صنعتی راکد یا نیمه فعال مهم‌ترین برنامه استان امسال است که با ۴۲۲ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی دولت به بنگاه‎های کوچک و متوسط انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امسال دولت برای فعال‎سازی واحدهای صنعتی ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش‎بینی کرده که سهم استان گلستان ۴۲۲ میلیارد تومان است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح، به هریک از واحدهای صنعتی کوچک، یک میلیارد تومان، واحدهای صنعتی متوسط سه میلیارد تومان و واحدهای صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان اضافه کرد: این تسهیلات با ۶ درصد یارانه و پایین‌تر از نرخ معمول بانک‌ها پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین از طریق صندوق کارآفرینی امید مشاغل کوچک خانگی را نیز به‌صورت محدود در استان حمایت خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان تصریح کرد: فعال‌سازی واحدهای صنعتی استان با بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان نقدینگی بامطالعه از پیش انجام‌شده، صورت می‌گیرد.

قوانلو خاطرنشان کرد: این تسهیلات در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌شود و به‌زودی تأثیر برنامه‎های اقتصاد مقاومتی در گلستان ملموس خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان دولت تدبیر و امید سال گذشته با تزریق نقدینگی در تولید و صنعت خودروسازی در کشور رشد اقتصادی ۵ تا ۶ درصدی را رقم زد و این امر امسال با پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک، متوسط و غیرفعال تکمیل خواهد شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید