۳۲ اتحادیه کارگری در زنجان فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 345487
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 04:36
مدیر کل کار، تعاون ورفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت ۳۲ اتحادیه کارگری در استان زنجان خبر دادو گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در زنجان ۳ هزار و ۶۰۰ نفر است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، احمد غریوی شامگاه دوشنبه در شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از وجود ۲۸۸ معدن در استان زنجان خبر داد و افزود: در حال حاضر هزار و ۲۰۱ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی بیش از ۳۶ هزار و ۹۱ نفر در این استان است.

غریوی به راه‌اندازی سامانه پذیرش و بررسی و تأیید مشاغل سخت و زیان‌آور در استان اشاره کرد و گفت: این سامانه در راستای سهولت و شناسایی مشاغل سخت و زیان‌آور در این بخش راه‌اندازی شده است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۸۱ خانه بهداشت در استان زنجان فعال است، تصریح کرد: در حال حاضر تعامل و همراهی خوبی در بین ادارات تابعه تعاون در استان زنجان وجود دارد و همین امر موجب پیشبرد برنامه ها شده است. 

غریوی نرخ بیکاری در استان زنجان را ۹.۶ درصد اعلام کرد و گفت: درزمینه کاهش بیکاری استان زنجان رتبه هشتم کشوری را دارد و  سهم اشتغال در بخش کشاورزی ۳۱.۸، بخش صنعت ۳۱.۸ و در بخش خدمات ۳۶ درصد که در این میان سهم خدمات در استان ۱۰ درصد پایین‌تر از متوسط کشوری است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت ۳۲ اتحادیه کارگری در استان زنجان خبر داد و گفت: تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در زنجان ۳ هزار و ۶۰۰ نفر است. 

غریوی از وجود چهار هزار و ۸۰ تعاونی در سطح استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد تنها دو هزار و ۷۰۰ تعاونی فعال است و بیشتر تعاونی‌ها در حوزه خدمات و کشاورزی فعال هستند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت ۱۳۷ تشکل کارگری خبر داد و گفت: طی سال گذشته ۶ هزار و ۳۸۴ بازرسی از واحدها در این بخش بوده است.

غریوی بابیان اینکه ۲۰ مرکز کاریابی  داخلی در استان زنجان خبر داد و تأکید کرد: در حال حاضر سه مرکز کاریابی بین‌المللی هم در استان فعال است و بیش از دو هزار فرصت شغلی در استان شناسایی‌شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان بابیان اینکه تعاون در بحث اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد، گفت: در راستای تحقق این امر در استان این اداره کل بر تقویت و فعال کردن تعاونی‌های غیرفعال برنامه‌ریزی لازم را در دستور کاری خود قرار داده و اولویت کاری خواهد بود.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید