توانمندسازی شاغلان در دستور کار | اتاق خبر
کد خبر: 345747
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 22:43
معاون وزیر کار با تاکید بر اینکه وزارت کار به دنبال توانندسازی نیروی کار است، گفت: ایجاد ارزش افزوده از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است.

اتاق خبر: سید حسن هفده تن، اقتصاد مقاومتی باید منجر به رشد بهره وری عوامل تولید و کالاهای استاندارد شود و توانمندسازی نیروی کار از اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مولفه های اقتصاد مقاومتی است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه، موفقیت برجام را یکی از موفقیت‌های تاریخی کشور دانست و گفت: توانمندسازی نیروی کار و تبدیل منابع انسانی به سرمایه های انسانی ارزش آفرین و سهم بَری عادلانه عوامل تولید در ارزش افزوده ایجاد شده از اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه به عنوان مولفه های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

هفده تن افزود: اگر برنامه برجام به سرانجام نمی رسید اقتصاد کشورمان در چنگال تحریم های ظالمانه در حال خفه شدن بود و اکنون بستر رشد اقتصادی برای کشورمان فراهم شده است. اقتصاد مقاومتی، نوعی از اقتصاد است که بتواند از درون با کمک نوآوری و رشد بهره وری عوامل تولید کالاهای استاندارد، مطلوب، سبک و با کیفیت بالا را تولید کند. اما اگر همین تولید تعامل فعال و پویایی با اقتصاد جهان نداشته باشد قطعا نمی تواند سهم ارزشمندی را از اقتصاد جهانی کسب کند. به همین دلیل است که موضوع اقتصاد درون زای برون گرا مطرح می شود، اقتصادی که بتواند ضمن مقاومت در برابر تکانه هایی که از اقتصادهای منطقه ای و بین المللی به اقتصاد بیمار وارد می شود به رشدهای مطلوب دست پیدا کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه یادآورشد: ما اعتقاد داریم ظرفیت های بالنده ای در تشکل های کارگری و کارفرمایی وجود دارد که اگر در پیاده سازی برنامه ها و اجرا از آنها استفاده کنیم قطعا دستیابی ما به اهداف طراحی شده بسیار آسان تر خواهد بود.

هفده تن خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد بیمارگونه جهان متحول شود انسان های نویی باید پا به عرصه مدیریت جهانی بگذارند. یکی از دانشمندان بزرگ می گوید سختترین وبزرگترین کاری که مدیران ارشد می توانند انجام دهند تغییر نگاه و رویکرد مدیران و مردم در جامعه است که اگر موفق شوند این نگاه و رویکرد را تغییر دهند قطعا در دستیابی به اهدافشان موفق می شوند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید