۱۲۰۰ کیلومتر شبکه مسی در اردبیل به کابل خودنگه‌دار تبدیل شد | اتاق خبر
کد خبر: 345821
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 03:21
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: در راستای کاهش تلفات انرژی طی یک سال گذشته هزار و ۲۰۰ کیلومتر از شبکه هوایی مسی در استان به کابل خود نگه‌دار تبدیل شده است.

اتاق خبر: علیرضا علیزاده بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه بررسی طرح‌های کنترل و کاهش تلفات انرژی، در حال حاضر ۱۳ درصد از انرژی برق در استان اردبیل تلف می‌شود.

وی افزود: کاهش سالانه تلفات در دستور کار اداره برق است و سال گذشته با اقدامات مختلف توانستیم تلفات را یک درصد کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تبدیل کابل‌های مسی به خود نگه‌دار را یکی از اقدامات مؤثر عنوان و اضافه کرد: این طرح توانسته در کاهش سرقت انرژی و افزایش پایداری شبکه مؤثر باشد.

علیزاده در عین حال به جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز برق و تبدیل آن به انشعاب دائم نیز اشاره کرد و متذکر شد: انشعاب غیرمجاز یکی از مهم‌ترین عوامل تلفات انرژی است.

وی تعویض کنتورهای معیوب و قدیمی را به کنتورهای دیجیتال، کاهش طول شبکه فشار ضعیف، بازدید انشعابات و نصب کنتور مرجع و خازن را از دیگر اقدامات مدیریت تلفات انرژی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با اشاره به تداوم برنامه‌ها در سال جاری متذکر شد: در نظر داریم در سال جاری تلفات انرژی را دو درصد کاهش داده و به ۱۱ درصد برسانیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید