خرید حمایتی روزانه ۲۰۰ تن شیر مازاد از دامداران تهرانی | اتاق خبر
کد خبر: 345835
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 04:20
به دنبال حمایت از تولید کنندگان شیر و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، پیش بینی می شود که روزانه ۲۰۰ تن شیر از دامداران جمع آوری و در اختیار کارخانه ها قرار بگیرد.

اتاق خبر: علی اشرف منصوری در خصوص خرید حمایتی شیر خام در استان تهران گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان شیر، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به استناد ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی دستورالعمل خرید حمایتی شیر را به استان ها برای سال جاری ابلاغ کرده است.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی شیر از اول خرداد ماه آغاز شده است، ادامه داد: ساماندهی این طرح در قالب تشکیل کمیته خرید، متشکل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، تعاون روستایی، اتحادیه دامداران و کارخانه های تحویل گیرنده شیر انجام می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تأکید بر اینکه خرید حمایتی شیر خام خرید تضمینی محسوب نمی شود، یادآور شد: این خرید در حاشیه بازار و به صورت توافقی انجام می شود.

منصوری همچنین به شاخص های خرید شیر اشاره کرد و گفت: شاخص های خرید شیر بر اساس درصد چربی حداقل ۲.۳ درصد و پروتئین سه درصد است؛ ضمن اینکه بار میکروبی شیر خریداری شده از ۱۰۰ هزار باید پایین تر باشد، البته این رقم معادل استانداردهای خرید شیر در سنوات گذشته است.

وی بیان داشت: باتوجه به آغاز خرید حمایتی شیر خام طی دو روز گذشته، اکنون شرکت لبنی پگاه آمادگی دارد که شیر را از دامداران تحویل بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران متذکر شد: در صورت نیاز با کارخانه های دیگر نیز از طریق سازمان مرکزی تعاون روستایی برای خرید شیر قرارداد خواهیم بست.

منصوری بیان داشت: پیش بینی می کنیم که روزانه ۲۰۰ تن شیر جمع آوری و در اختیار کارخانه ها قرار بگیرد که البته شیر به صورت شیرخشک به کارخانه ها تحویل می شود.

منع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید