خریداری ۲ هزار تن شیر خام به صورت توافقی | اتاق خبر
کد خبر: 345950
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 14:31
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خرید ۲ هزار تن شیر خام در چند روز ابتدایی طرح خرید حمایتی شیر خام دامداران گفت: در روزهای آینده برای خرید روزانه هزار تن شیر خام برنامه‌ریزی شده است.

اتاق خبر:حسن رکنی اظهار کرد: از ابتدای خردادماه سال جاری خرید حمایتی مازاد شیر خام دامداران آغاز شده است و این طرح در 5 استان انجام می‌شود که استانهای همجوار خود را نیز پوشش می‌دهند.

وی با بیان اینکه امکان توسعه تعداد استانها در طرح خرید حمایتی شیر خام وجود دارد افزود: وزارت جهاد کشاورزی اعتقادی به خرید و فروش شیر توسط دولت را ندارد اما بنابر شرایط موجود این کار برای حمایت از دامداران اجتناب‌ناپذیر است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در چند روز ابتدایی خرید توافقی شیر نزدیک به دو هزار تن شیر مازاد دامداران توسط دولت و با مباشرت سازمان تعاون روستایی خریداری شده است.

وی تصریح کرد: سقف خرید شیر خام از هزار تن فعلی امکان افزایش دارد و ما تا موقعی خرید خود را ادامه می‌دهیم تا بازار به تعادل برسد.

رکنی گفت: متوسط خرید شیر خام دامداران در چند روز اخیر 1300 تومان بوده است که در برخی موارد و بنابر صلاحدید کمیته‌های استانی تا 1440 تومان نیز خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان در خصوص زمان ابلاغ و در اختیار گرفتن یارانه 200 میلیارد تومانی صادرات شیرخشک گفت: یارانه 200 میلیاردی اختصاص یافته است و اکنون برای ابلاغ در سازمان مدیریت بسر می‌برد.

منبع:تسنیم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید