مخالفت سازمان جنگل‌ها با جاده‌کشی در جنگل‌های مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 347058
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 14:51
در حالی که طرح تعریض و مرمت جاده پارک ملی جنگلی پابند شهرستان نکاء با مخالفت محیط زیست مازندران متوقف شده است، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز مخالفت سازمان متبوعش را در این زمینه اعلام کرد.

اتاق خبر: خداکرم جلالی - معاون وزیر جهاد کشاورزی ، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با هرگونه احداث جنگل در مناطق جنگلی و پارک‌های ملی که باعث از بین رفتن درختان و پوشش جنگلی شود مخالف بوده و در این زمینه با سازمان حفاظت محیط زیست هم نظر است.

وی با بیان اینکه حفاظت از پارک‌های ملی در حیطه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد، افزود: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز در مواردی که منجر به تخریب محیط جنگلی شود، مخالف راه‌سازی بوده و نظر خود را همواره اعلام می‌کند.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: عرصه‌های منابع طبیعی و جنگلی که از بین بروند، دیگر قابل جبران نیستند یا اینکه به سختی می‌توان آن را جبران کرد و به همین دلیل است که براساس قانون احداث جاده‌ها یا دیگر طرح‌های توسعه‌ای باید ارزیابی زیست محیطی داشته باشند و چنین طرح‌هایی در شورای عالی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می‌گیرند.

 چندی است پیشنهاد طرح‌هایی برای ساخت جاده‌ و یا احیای جاده قدیمی در پارک ملی پابند بهشهر موجب کشمکش میان دوستداران محیط زیست و مسئولان شهرستانی شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید