انتقاد چایکاران از دولت | اتاق خبر
کد خبر: 347076
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 16:14
رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه دولت باید مطالبات چایکاران را به موقع پرداخت کند، گفت: برداشت برگ سبز چای در چین اول امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.

اتاق خبر: ایرج هوسمی با اشاره به اینکه شنیده می‌شود دولت تصمیم گرفته قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای را ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش دهد، اظهارداشت:  هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه چایکاران توقع داشتند نرخ خرید تضمینی نسبت به سال گذشته حداقل ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: با توجه به افزایش دستمزد کارگران ما انتظار داشتیم این اتفاق رخ دهد.

رئیس اتحادیه چایکاران در پاسخ به این پرسش که از افزایش ۱۲ درصدی نرخ خرید تضمینی رضایت دارید؟ افزود: ما چاره‌ای نداریم، قدرت مقاومت و دفاع نداریم، تسلیم می‌شویم و به تصمیم دولت احترام می‌گذاریم امیدواریم مسئولان آن را برایمان جبران کنند.

هوسمی با بیان اینکه دولت باید مطالبات چایکاران به موقع پرداخت کند، ادامه داد: کشاورزان چایکار از مهر تا اردیبهشت‌ماه حتی یک دینار درآمد از باغ خود ندارد اما در همین مدت باغات نیاز به رسیدگی و هزینه دارند بنابراین باید مطالبات او به موقع پرداخت شود که بتواند از پس هزینه‌های خود برآید.

وی با اشاره به اینکه تنها مختصری از مطالبات چین اول چای به کشاورزان پرداخت شده است، اضافه کرد: در چین اول امسال نسبت به سال قبل حدود ۲۵ درصد افزایش تولید داشتیم ضمن اینکه چین دوم برگ سبز چای از یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

به گفته رئیس اتحادیه چایکاران سال گذشته قیمت تضمینی برگ سبز درجه یک ۲۱۸۰ و درجه دو ۱۲۱۰ تومان بوده است. ‌

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید