۵۰۰۰ تن شیر در کارخانه های مازندران مصرف می شود | اتاق خبر
کد خبر: 347242
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 03:23
رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران:
ساری - رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ظرفیت مصرف شیر را در کارخانه‌های استان پنج هزارتن اعلام کرد.

اتاق خبر - دلاور حیدرپور ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه تنظیم بازار که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، میزان تولید میزان شیر خام استان را  ۶۰۰ هزارتن و در کشور ۹ میلیون تن عنوان کرد و گفت: قیمت مصوب شیر هزار و ۴۴۰ تومان است که ظرفیت مصرف شیر در کارخانه‌های استان پنج هزارتن است.

وی شمار کارخانه‌های شیر استان را ۴۸ کارخانه و ۱۱۴ مرکز جمع‌آوری شیر اعلام کرد و گفت: ۸۰ مرکز فعال هستند.

به گفته حیدرپور، شش استان کشور عضو سازمان تعاون روستایی  هستند که این سازمان شیرهای مازاد را خریداری  و تبدیل به شیر خشک می‌کند و مازندران جز این شش استان نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به زمان نگهداری شیر و فاسدشدن سریع اظهار داشت: هماهنگی لازم با کارخانه کاله انجام‌شده که شیر صنعتی را خریداری می‌کند، همچنین با هماهنگی انجام‌شده  با بسیج سازندگی، وام قرض‌الحسنه برای خرید دستگاه شیر سردکن به دامداران پرداخت می‌شود تا سلامت شیر بالا برود.

حیدرپوربا اشاره به این‌که قیمت مصوب شیر توسط خریداران شیر رعایت نمی‌شود و دامداران را دچار مشکل می‌کند خاطرنشان کرد: در هفته گذشته دولت ۲۲۰ میلیارد تومان برای صادرات موارد خاص لبنی پیش‌بینی کرده است.

به گفته وی  خرید تضمینی و یارانه مصوب شده و در حال اجرا است و ممنوعیت واردات شیر خشک هم توسط سازمان صنعت و معدن اجرا می‌شود.

وی بابیان این‌که قیمت تمام‌شده شیردوبرابر تولید نیست افزود: دربسیاری از کشورهای اروپایی برای حفظ تولید شیر یارانه‌های مناسبی پرداخت می‌شود که لازم است در ایران نیز پرداخت شود.

حیدرپور با اشاره به تبلیغات منفی در خصوص انبار مقدار زیادی کیوی اظهار داشت: هشت هزارتن کیوی در سردخانه‌های استان موجود است که باقیمت کمتر از دو هزارتومان دربازار به فروش می‌رسد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید