قرارداد ساخت سانتریفیوژ برای استفاده در بالادست نفت امضا شد | اتاق خبر
کد خبر: 347420
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 16:13
قرارداد ساخت یک دستگاه سانتریفیوژ اولترا برای استفاده در حوزه بالادست صنعت نفت، میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژی اتمی امضا شد.

اتاق خبر: پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژی اتمی پیرو تفاهمنامه ای که ١٧ فروردین ماه امسال و در آستانه دهمین سالروز ملی فناوری هسته ای امضا کرده بودند و در مسیر اجرایی کردن یکی از بندهای این تفاهمنامه، بعدازظهر امروز (دوشنبه، ١٠ خردادماه) قرارداد همکاری امضا کردند.

این قرارداد همکاری در حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و سرپرست معاونت امور مهندسی این وزارتخانه، میان حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و علی اصغر زارعان، معاون سازمان انرژی اتمی امضا شد.

بر اساس این قرارداد همکاری، یک دستگاه سانتریفیوژ اولترا از سوی سازمان انرژی اتمی ساخته و برای استفاده در لابراتورهای پژوهشگاه صنعت نفت به منظور بهره مندی در حوزه بالادستی این صنعت، در اختیار پژوهشگاه قرار می گیرد.

پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژی اتمی، ١٧ فروردین ماه امسال تفاهمنامه همکاری مشترکی را به امضا رساندند که بر مبنای آن، همکاری در حوزه های تحقیقاتی، مشاوره ای و آموزشی در دستور کار دو طرف قرار گرفت و مقرر شد، پژوهشگاه نفت از ١٠ دستگاه سانتریفیوژ اولترای سازمان انرژی اتمی در مطالعات مخازن نفت و گاز استفاده کند؛ امروز قرارداد نخستین دستگاه سانتریفیوژ مورد درخواست پژوهشگاه صنعت نفت در سالن خوارزمی سازمان انرژی اتمی امضا شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید