بیش از 550 هکتار از اراضی روستای الک کامیاران به کشاورزان اهدا شد | اتاق خبر
کد خبر: 347746
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 16:30
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیش از 550 هکتار از اراضی کشاورزی را به عنوان هبه رهبر معظم انقلاب اسلامی به 300 کشاورز روستای الک کامیاران استان کردستان اهدا کرد.

اتاق خبر:در این آئین که روز چهارشنبه در مسجد امام شافعی این روستا برگزار شد، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، عارف نوروزی رئیس بنیاد برکت و عبدالمحمد زاهدی استاندار و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
مردم روستای الک در بدو ورود مسئولان به روستا با دف نوازی، دود کردن اسپند و سردادن شعار «صلی علی محمد یاور رهبر آمد» از مسئولان استقبال کردند.
اهدای این اراضی به مردم منطقه امکان توسعه کسب و کار و فعالیت‌های کشاورزی و اقتصادی را بیش از پیش برای کشاورزان فراهم خواهد کرد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) روز چهارشنبه در سفر به استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام از برخی طرح های محرومیت‌زدایی بنیاد برکت از جمله توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، مدرسه‌سازی و سلامت الکترونیک در غرب کشور بازدید می کند.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار است از طریق بنیاد برکت در سال 95 برای توسعه و رفع محرومیت از استان کردستان علاوه بر 2 هزار و 392 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری قبلی، بیش از یکهزار میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف از جمله توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، امور زیربنایی، ساخت مدرسه، خدمات حمایتی و عام‌المنفعه و سایر بخش ها در مناطق محروم و کمتر برخودار این استان سرمایه‌گذاری جدید داشته باشد.
بنیاد برکت تاکنون در 17 پروژه‌ توانمندسازی اقتصادی با حجم کل سرمایه‌گذاری 2 هزار و 189 میلیارد ریال در مناطق محروم استان کردستان مشارکت داشته است.
این پروژه‌های اقتصادی و تولیدی 15 هزار و 525 فرصت شغلی به‌ طور مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.
همچنین بنیاد برکت تا به حال 24 مدرسه در مناطق محروم این استان ساخته است.
استان کردستان یک میلیون و 480هزار نفر جمعیت دارد که در 29شهر و یکهزار و 703 روستا ساکن هستند.
روستای الک با حدود هزار نفر جمعیت در 15کیلومتری شهر کامیاران به طرف روانسر در استان کرمانشاه واقع شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید