خرید گندم از هفته آینده در استان زنجان آغاز می شود | اتاق خبر
کد خبر: 348686
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 00:26
مدیرعامل شرکت غله زنجان خبر داد
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده کار خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از هفته آینده درمناطق مختلف این استان آغاز می شود.

اتاق خبر: رسول منصوری روز یکشنبه افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان آخرین وضعیت و میزان تولید گندم را اعلام کرده و در این ارتباط شرکت غله نیز اقدامات لازم را برای خرید و ذخیره سازی این محصول استراتژیک انجام داده است.
وی افزود: این شرکت امسال با مهیا کردن شرایط لازم بیش از 300 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری خواهد کرد که این میزان گندم چهار هزار میلیارد ریال گردش مالی برای کشاورزان به همراه دارد.
منصوری بیان کرد: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده سازمان تعاون روستایی استان نسبت به خرید خرد گندم کشاورزان اقدام خواهد کرد و محموله هایی بزرگ به مراکز ذخیره سازی هدایت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان ادامه داد: دولت برای رفاه کشاورزان یک هزار و 500 ریال به ازای هر کیلوگرم گندم از مزرعه تا تحویل در سیلوها در نظر گرفته که اقدامی تاثیرگذار به شمار می رود.
وی بیان کرد: طبق تصمیم گیری های اتخاذ شده در کمیته استانی برای ذخیره سازی گندم کشاوران شهرستان ماهنشان و برخی نقاط خدابنده به دلیل همجواری آنها با استان همدان مبلغی به کشاورزان پرداخت می شود.
منصوری افزود: با توجه به اعلام جهاد کشاورزی استان، امسال 150 هزار تن گندم در خدابنده، 40 هزار تن در ماهنشان و 65 هزار تن دیگر در شهر زنجان خرید خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد، در صورت نبود باد گرم طی یک هفته آینده در این استان برداشت و خرید گندم طبق برنامه زمان بندی شده انجام خواهد گرفت.
منصوری خاطرنشان کرد: امسال 41 مرکز خرید اعم از سیلوهای دولتی، کارخانه های آرد سازی، سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تحویل گندم تعاونی روستایی برای خرید گندم استان در نظر گرفته شده است
امسال قیمت پایه خرید گندم با احتساب چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید به ازای هر کیلوگرم گندم 12 هزارو 700 ریال تعیین شده که این رقم سال گذشته 11 هزار و 550 ریال محاسبه و پرداخت شد.
پارسال 231 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شد و میزان مبلغ پرداخت شده نیز دوهزار و 630 میلیارد ریال بود که 22 هزارو 460 محموله گندم از هفت هزار و 535 کشاورز خرید و به سیلوها تحویل داده شد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید