چرا خرما در ماه رمضان گران می شود؟ +قیمت | اتاق خبر
کد خبر: 348888
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 11:57
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با اتاق خبر پاسخ داد
برخی افراد خرما را به مدت زیادی در سرد خانه ها انبار می کنند و در آستانه ماه مبارک رمضان با عرضه آن به بازار قیمت این محصول را بالا می برند.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: رئیس اتحادیه بنکداران تهران علت گران شدن خرما در آستانه ماه رمضان را اتمام فصل خرما در کشور اعلام کرد.

محمد آقا طاهر رئیس اتحادیه بنکداران تهران در گفت و گو با اتاق خبر، با اشاره به اتمام فصل خرما گفت: در حال حاضر تمامی بار خرما که در سردخانه ها انبار بودند وارد بازار شده است. با اینکه در تمامی کشور های اسلامی در ماه مبارک رمضان تلاش ها بر این است که قیمت مواد غذایی کاهش پیدا کند، در ایران اینگونه نیست و متاسفانه شاهد هستیم که در آستانه ماه رمضان در ایران قیمت های برخی از اقلام خوراکی افزایش پیدا می کند.

آقا طاهر با اشاره به فعالیت های افراد دلال در این حوزه، گفت: با توجه به هزینه های سردخانه ها، افزایش قیمت خرما بیش از حد انتظار است و به نظر می رسد که افراد دلال در این کار دست دارند.

وی قیمت خرما را به صورت عمده فروشی به این صورت اعلام کرد: قیمت خرمای درجه 3، بین 6500 تا 7500 تومان، قیمت خرمای درجه 2 را بین 7500 تا 8500 و خرمای درجه 1 بین 9500 تا 10500 است. به این مبالغ در حدود 12 تا 15 درصد نیز افزایش قیمت در صورت خرده فروشی نیز باید اضافه کرد.    

رئیس اتحادیه بنکداران تهران در بخش دیگری در مورد علت افزایش قیمت پنیر اعلام کرد: به نظر می رسد که علت گران شدن پنیر، خریداری شیر مصرفی برای تولید این محصول به قیمت بالا از سوی کارخانه های تولید لبنیات است.

94105ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید