۶ کشتارگاه مرغ دراستان همدان فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 351613
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 18:09
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ کشتارگاه مرغ در استان همدان فعالیت دارد، گفت: کشتارگاه رزن در مرحله معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات است.

اتاق خبر: محمد نظرپور صبح چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران در ارتباط با وضعیت کشتارگاه رزن گفت: کشتارگاه رزن جزو زنجیره تولید مرغ استان همدان محسوب می‌شود و در مرحله معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه این کشتارگاه امسال کد IR دریافت می کند، گفت: در حال حاضر ۶ کشتارگاه مرغ در استان همدان فعالیت دارد اما باید کشتارگاهی در استان ایجاد شود که خط دوم تولید داشته باشد تا امکان صادرات برای آن مهیا شده و مازاد مرغ استان همدان را صادر کند.

وی با بیان اینکه ۲۵ هزار تن از تولیدات مرغ استان همدان مازاد مصرف بوده و می‌توان آن را به کشورهای دیگر صادر کرد، گفت: در حال حاضر سالانه ۳۱۱ هزار تن شیر خام در همدان تولید می‌شود که ۳.۴ درصد از تولید کشور را شامل می شود و استان همدان در این زمینه رتبه ۹ کشور را دارد.

نظرپور عنوان کرد: استان همدان با تولید ۲۸ هزار تن گوشت قرمز ۳.۵ درصد از کل تولیدات کشور را دارد و در رتبه ۱۱ کشور در زمینه تولید این محصول قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی استان همدان با اشاره به اینکه استان همدان با تولید ۴۸ هزار تن گوشت مرغ رتبه ۱۶ کشور را داراست، گفت: سالانه۱۴ هزار تن تخم مرغ در همدان تولید می شود که ۱.۵ درصد تولیدات تخم مرغ کشور است و استان همدان از این نظر رتبه ۱۴ کشور را به خود اختصاص داده است.

نظرپور با اشاره به اینکه سالانه ۱۷۷۰ تن عسل در همدان تولید می‌شود، گفت: ۲.۷ درصد از عسل تولیدی کشور مربوط به استان همدان است و استان همدان براساس در رتبه ۹ تولید عسل کشور قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه زیرساخت های تولید در استان همدان فراهم است اما ایجاد شهرک جدید دامپروری در برنامه استان قرار ندارد، گفت: بزودی شهرک دامپروری ملایر تکمیل خواهد شد.

وی درباره خرید تضمینی شیر در استان همدان نیز گفت: با توجه به افت قیمت شیر و نگرانی دامداران خرید تضمینی شیر در ۵ استان کشور آغاز شده که به ۸ استان افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه از ابتدای خرداد ماه خرید تضمینی شیر آغاز شده و  روزانه هزار تن شیر در کشور خریداری می‌شود، گفت: هفته گذشته موافقت شفاهی از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی شیر استان همدان اعلام شد.

نظرپور اظهار داشت: باید کارخانه‌ خریدار معین و تشکل موردنظر برای تحویل شیر مشخص شود که در این زمینه با ۴ اتحادیه رایزنی شده تا اگر با کارخانه‌ای قرارداد ببندند خرید تضمینی شیر در همدان آغاز خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی همدان همچنین با بیان اینکه پارسال شاهد افت قیمت مرغ بودیم که به همین دلیل امسال مشوق های صادراتی برای این تولید در نظر گرفته شده است، گفت: اقدامت در راستای افزایش امنیت غذایی انجام می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید