آمریکا برنامه ای بر عملیات نظامی علیه اسد ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 352367
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 12:01
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد:
وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که این کشور سیاست‌های خود را در مورد بحران سوریه تغییر نداده و تصمیمی برای انجام حمله علیه نیروهای وابسته به دمشق ندارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که این کشور سیاست‌های خود را در مورد بحران سوریه تغییر نداده و تصمیمی برای انجام حمله علیه نیروهای وابسته به دمشق ندارد. این موضع گیری وزارت خارجه آمریکا پس از انتشار گزارش‌هایی در روزنامه‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال درباره یادداشتی است که به امضای بیش از 50 عضو وزارت خارجه آمریکا رسیده و آنها از مسئولان آمریکایی خواسته‌اند از نیروی نظامی علیه دولت سوریه استفاده کند.

 جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مهمی که پس از انتشار این گزارش‌ها برگزار شد، در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا سیاست‌های خود را در مورد سوریه تغییر داده و تصمیمی برای آغاز حملات علیه نیروهای وابسته به دمشق دارد، پاسخ منفی داد.

 کربی گفت:‌ما هنوز بر این باور هستیم که راه‌حل سیاسی در سوریه بهترین راه‌حل است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه به مطرح شدن چنین درخواستی در وزارت خارجه اذعان کرد اما از پرداختن به جزئیات این یادداشت خودداری کرد.

وی تاکید کرد که تمرکز دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تا پایان دوره مسئولیتش بر دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه خواهد بود.

وزارت دفاع روسیه اخیرا "نگرانی و تعجب خود" را نسبت به درخواست کارمندان وزارت خارجه آمریکا از اوباما برای انجام حملات نظامی علیه پایگاه‌های ارتش سوریه ابراز داشته و در این راستا ایگور کوناشنکف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته است:‌ این گزارش‌ها هر انسان عاقلی را نگران می‌کند و اینکه مسایل مهم با تایید کارمندان وزارت خارجه آمریکا حل شوند، تعجب‌برانگیز است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید